Wyjdź ze swojego pudełka

Wyjdź ze swojego pudełka - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Wrocław, stolik u Glosa :) Wyjdź ze swojego pudełka - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Wrocław, stolik u Glosa :)

W jakikolwiek miejscu się znajdujesz i jakkolwiek wygląda Twoje życie – siedzisz w pudełku swoich wyobrażeń, przekonań i swojej wiedzy o świecie, ludziach oraz zachodzących pomiędzy nimi procesach, powiązaniach, zależnościach i wzajemnych wpływach. Jest to pudełko granic Twoich możliwości, szczęścia i spełnienia.

Jakkolwiek wygląda Twoje pudełko i jakakolwiek jest jego pojemność – zawsze istnieje jakieś większe pudełko, w którym Twoje pudełko się zawiera. Żeby się o tym przekonać – musisz wyjść ze swojego pudełka. Kiedy tego dokonasz – to prawda – nadal będziesz w pudełku, ale w nieco większym pudełku, a to stanowi bardzo istotną różnicę. Poszerzy się zakres Twoich możliwości, Twoja strefa wpływów, Twoja wiedza, wiara i  świadomość tego, co jest możliwe. Poszerzy się coś jeszcze: Twoja umiejętność wychodzenia z pudełka. Kiedy dokonasz tego raz, drugi raz będzie dla Ciebie łatwiejszy, już poprzez sam fakt posiadania świadomości wychodzenia z pudełka. Nie znaczy to jednak, że z kolejnego pudełka wyjdziesz szybciej. Do każdego kolejnego etapu trzeba dojrzeć, więc miej cierpliwość.

Jak wyjść z pudełka?

Po pierwsze uświadom sobie, że w nim siedzisz – że Twój świat ma swoje ograniczenia i że istnieją w nim pola, które mogą Ci się wydawać niedostępne albo niemożliwe do osiągnięcia, a jednak inni ludzie je osiągają. To znaczy, że w odpowiednio dużym pudełku to pole w jakiś sposób może być dostępne również i dla Ciebie. Po drugie uświadom sobie, że na zewnątrz jest COŚ WIĘCEJ! Coś, do czego można wyjść i po to sięgnąć, chociaż będzie to wymagało odrobiny wysiłku i odwagi. Po trzecie jak najdokładniej zaznacz granice swojego obecnego pudełka i OPISZ JE! Weź kartkę papieru i KONIECZNIE JE OPISZ! Określ gdzie kończy się Twoja tolerancja, wiara, świadomość i wiedza, a gdzie zaczyna się obszar, w którym czujesz się obco, niekomfortowo; gdzie leży granica, poza którą zaczynasz odczuwać strach?

Co najbardziej Cię intryguje? Czego zawsze pragnąłeś ale nigdy się na to nie odważyłeś? Zacznij eksplorować takie obszary. Zapuszczaj korzenie, dowiaduj się, badaj, sięgaj do rzetelnych źródeł. Poszerzaj swoje granice. Z każdą nową informacją, umiejętnością, z każdym doświadczeniem, Twój świat będzie się powiększać. Będziesz naciągać jego granice. Ścianki pudełek są bardzo elastyczne. Mieszczą to, co znasz i jeszcze troszkę więcej. Proces wychodzenia z pudełka może więc wydawać Ci się powolny. Chwilami może nawet mozolny i nudny. Ale jeśli się nie poddasz, pewnego dnia dokonasz przeskoku. Otworzysz swoje zapiski, odczytasz je i uśmiechniesz się do siebie. Uświadomisz sobie, że żyjesz w zupełnie innym świecie – w większym pudełku. I ta chwila będzie najlepszym momentem, żeby zacząć z niego wychodzić.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do poszerzania swojego świata i swoich definicji. Inspirujemy do dokonywania eksperymentów i doświadczania nowego – nowych myśli, stanów, smaków, aktywności. Zachęcamy do wchodzenia w buty innych ludzi, żeby ułatwić wyobrażenie sobie, co ktoś inny może odczuwać, myśleć, jak może interpretować wydarzenia i słowa. Wszystko po to, żeby wchodzić na wyższy poziom świadomości, bo to umożliwia prowadzenie życia coraz pełniejszego, bardziej harmonijnego, zgodnego ze sobą i ekologicznego dla świata. Życia pełnego wzrostu i rozwoju.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko