Wszystko odbija się we wszystkim

Wszystko odbija się we wszystkim - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Ryga (Łotwa) Wszystko odbija się we wszystkim - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Ryga (Łotwa)

W życiu człowieka wszystko odbija się we wszystkim. Wszystko stanowi ze wszystkim swoje lustrzane odbicia. Wszystko naśladuje wszystko, wszystko odwzorowuje wszystko: Twoje myśli mają odbicie w wypowiadanych przez Ciebie słowach, te mają odbicie w tym w co wierzysz. To w co wierzysz ma odbicie w stanie Twojego zdrowia, w Twoim wyglądzie, w tym, jak dbasz o ubiór i fryzurę. To wszystko z kolei odbija się poziomie Twojej życiowej energii, w Twoich emocjach i nastawieniu do życia, a te odbijają się w Twoich planach, pomysłach, działaniach i w Twoim zaangażowaniu. To wszystko z kolei odbija się w Twoich relacjach i w tym ile pieniędzy przepływa przez Twoją codzienność. Odbicie otaczającej Cię materialnej obfitości można z kolei zobaczyć w tym, jak wygląda Twój dom i otoczenie. I tak ten łańcuch wzajemnych odbić i odwzorowań można kontynuować w nieskończoność, w każdym kierunku, w każdą stronę, wszystko odbija się we wszystkim; wszystko ma we wszystkim swoje odwzorowanie, odzwierciedlenie i POTWIERDZENIE.

Wszystko możesz zmienić. Na wszystko masz wpływ. Możesz zacząć w dowolnym punkcie. Dowolny z wymienionych elementów albo jakikolwiek inny możesz zmienić i zadbać o to, żeby zmiana była trwała. To spowoduje, że jedna zmiana zacznie się odbijać w pozostałych aspektach i stopniowo, z czasem, na zasadzie efektu domino zmieni się wszystko. Jeśli zmiany dokonasz delikatnie, w jednym tylko obszarze – postępy w innych dziedzinach będą pojawiały się powoli, stopniowo, ewolucyjne. Jeśli dokonasz od razu znaczących zmian na kilku polach, możesz się spodziewać rewolucji i przełomu.

Obejrzyj więc dowolny aspekt swojego życia i zauważ, że jest on odbiciem wszystkiego innego. Jakkolwiek wygląda jedna dziedzina Twojego życia – wszystkie inne są do niej bliźniaczo podobne. Co Ci to mówi o Tobie? Co Ci to mówi o drodze, którą masz za sobą? Jakie to otwiera przed Tobą możliwości? Co chcesz z tym zrobić? Co zamierzasz udoskonalić, poprawić, zmienić? Jaki będzie Twój następny krok?

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity mówimy, że Coach jest lustrem dla Klienta. Odzwierciedlamy za pomocą różnych modeli i narzędzi wszystko, co Klient ze sobą przenosi, aby mógł dokładnie to sobie obejrzeć, przeanalizować, ocenić według swoich własnych kryteriów i wybrać to samo co dotychczas, albo coś zupełnie innego. Tak przebiegający proces uświadomienia przynosi Klientowi poczucie sprawczości i zrozumienia samego siebie.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko. Autoportret 🙂