Wiara i nadzieja w sercu

Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich
Wiara i nadzieja w sercu

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Niech w Twoim sercu zawsze gości wiara i nadzieja. Dbaj o nie i pielęgnuj je. Podsycaj i karm. To bardzo istotne, bowiem ich moc jest potężna: Ich utrzymanie lub utrata decyduje o tym, co do nas przychodzi i co nas spotyka.

Niezależnie od tego, jak długo czekasz na to, czego pragniesz – nie wolno Ci popaść w zwątpienie lub rozczarowanie. Jeśli się poddasz – otrzymasz więcej tego, czemu uległeś. Jeśli będziesz wierzył – w końcu dostaniesz to, na co żywisz w sercu niezachwianą nadzieję. Wszystko zależy od czystości i siły Twoich pozytywnych uczuć.

Przyjrzyj się, jak skonstruowany jest naturalny świat wokół Ciebie: po nocy przychodzi dzień, po zimie lato, po burzy słońce, po sztormie cisza. Wszystko jest w harmonii, a zróżnicowane okresy się przeplatają. Dlatego też możesz być pewien, że nawet jeśli podążasz ciemnym korytarzem, na jego końcu pojawi się światło. Idź więc odważnie naprzód i niech Ci towarzyszą wiara i nadzieja w sercu.