Tunele w przyszłość

Tunele w przyszłość - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: okolice Nowej Rudy w Kotlinie Kłodzkiej Tunele w przyszłość - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: okolice Nowej Rudy w Kotlinie Kłodzkiej

Każda myśl, każde wypowiedziane słowo, każde wykonane działanie i każda decyzja przynosi określone skutki. Wszystkie nasze poczynania są skutkiem wcześniejszych zdarzeń i jednocześnie przyczyną kolejnych. Każda aktywność wpisuje się w łańcuch:

PRZYCZYNA ⇒ SKUTEK = PRZYCZYNA ⇒ SKUTEK

Echa każdego z naszych słów, myśli, czynów i decyzji rozchodzą się po Wszechświecie z niewyobrażalnym zasięgiem. Niektórzy wierzą, że wielokrotnie wracamy tutaj, na Ziemię i nasze działania mogą się odbijać nawet w naszych przyszłych wcieleniach lub w pokoleniach, które przyjdą po nas, więc niesiemy ze sobą bagaż skutków własnych działań daleko w przyszłość – przez bezmiar czasu i przestrzeni. Ale nawet, jeśli ograniczyć się do skali jednego ludzkiego życia – to, co myślisz, mówisz, robisz i na co się decydujesz jest niezwykle istotne dla Twojego otoczenia, dla świata, ale przede wszystkim dla Ciebie. Każde pojedyncze słowo, myśl, działanie czy zaniechanie i każda decyzja dokłada cegiełkę do układu sił, który determinuje Twoją przyszłość w skali, której nikt nie może przewidzieć. Nikt nie wie jak pojedyncze słowo czy decyzja może zaważyć na przyszłości, ale każda kropla dodawana jest do całości i w końcu któraś z nich przelewa taką czy inna czarę uruchamiając lawinę wydarzeń, zmian i konsekwencji. Dlatego tak niezwykle istotne jest to, żeby bardzo uważnie selekcjonować owoce, które rozdajemy sobie, ludziom, innym żywym stworzeniom i światu wokół siebie.

Każde nasze działanie jest podszyte decyzją, żeby je wykonać, jak je wykonać, kiedy je wykonać, dlaczego je wykonać, z jaką intencją je wykonać, ile włożyć w nie energii – zrobić je z pełnym zaangażowaniem czy tylko „na odczepnego”. Każda myśl, słowo i czyn kryje w sobie cały wachlarz tego rodzaju składników. Każdy ze składników naszych działań ma swoje znaczenie. Im lepszy gatunkowy skład naszych myśli, słów, czynów i decyzji tkamy, tym lepszą jakość energetycznej osnowy wokół siebie tworzymy i tym lepszą kreujemy przyszłość.

Można sobie wyobrazić, że z dzisiaj do jutra – z aktualnego do przyszłego stanu naszego życia –  prowadzą tunele. Możemy podążać drążonym przez siebie aktualnie tunelem do przyszłości, która w niego wynika. Jej jakość możemy zaobserwować w otoczeniu wokół siebie, a jej tendencję rozwoju – zbadać: Czy czujesz się szczęśliwy podążając swoją drogą? Czy Twoje codzienne czynności są dla Ciebie ważne? Czy wykonujesz je z naturalnym zaangażowaniem? Czy otaczają Cię ludzie, z którymi budujesz satysfakcjonujące Cię relacje? W każdej chwili możesz zacząć podążać na wyższy poziom decydując się na wybudowanie lepszego tunelu do lepszego stanu przyszłego. Droga do tego jest bardzo prosta, chociaż nie zawsze jest ona łatwa: lepsze słowa, myśli, czyny i decyzje. Każda najdrobniejsza kropla Twoich aktywności ma ogromne znaczenie dla Twojej przyszłości. Każde jedno słowo, myśl, czyn i decyzja są na wagę złota.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity mówimy o tkaniu naszej codziennej tkaniny słów, czynów, myśli i nastawień. Pracujemy z naszymi Klientami za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi tak, żeby ich tkanina miała jak najlepszą jakość i żeby była spójna z osobowością Klienta. Lepszy przekaz do Świata przynosi lepszą odpowiedź. To jedno z szeroko opisanych w literaturze Duchowych Praw Sukcesu.


Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko