Szersze perspektywy

Szersze perspektywy - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: okolice Międzygórza Szersze perspektywy - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: okolice Międzygórza

Czy potrafisz inaczej spojrzeć na zagadnienia, które wydają się oczywiste tylko dlatego, że od dziecka uczono Cię jak masz je rozumieć i interpretować? Czy potrafisz spojrzeć na sprawy pozornie bezwzględnie obowiązujące, niezmienne i pewne z odmiennej niż dotąd albo szerszej perspektywy? Czy potrafisz przyjąć inny punkt widzenia na kwestie z pozoru niepodważalne? Czy umiesz dostrzec je w zupełnie innym świetle?

Każdą dziedzinę swojego funkcjonowania warto na bieżąco aktualizować. Mądrość nabyta w dzieciństwie jest niewystarczająca w wieku młodzieńczym. Mądrość młodości jest niewystarczająca w wieku dojrzałym. Mądrość dojrzałości to za mało kiedy docierasz do jesieni życia.

Jakikolwiek jest Twój poziom wiedzy, zrozumienia, czucia i wiary w związku z jakąkolwiek dziedziną, która jest dla Ciebie ważna – zawsze istnieje jakiś poziom wyższy, opanowanie którego da Ci zupełnie inną świadomość, poszerzy Twoje perspektywy, pogłębi Twoje zrozumienie, wzbogaci Cię, rozwinie i odmieni Twoje zaangażowanie, zachowanie i decyzje a może nawet życie. Tuż za granicą tego, co oczywiste rozpościera się ocean nieograniczonych możliwości rozwoju.

* * * * *

Coaching Prosperity

Jednym z najważniejszych celów w procesie Coachingu Prosperity jest poszerzenie perspektywy, lub jak często mówimy – poszerzenie definicji. Wraz z Klientem poszerzamy jego definicje zdrowia, szczęścia, relacji, Miłości, dobrostanu, kariery… Szersze definicje pozwalają lepiej rozumieć rzeczywistość i udoskonalać poziom i sposób swojego życia oraz współistnienia z innymi.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko