Środowisko naturalne

Środowisko naturalne - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Milicz Środowisko naturalne - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Milicz

Tak jak ptaki stworzone są do czegoś więcej niż tkwienie w klatce i lwy są stworzone do czegoś więcej niż wykonywanie żałosnych sztuczek na cyrkowej arenie, tak samo ludzie stworzeni są do czegoś więcej niż spędzanie kolejnych, podobnych do siebie dni na jałowych czynnościach, nie wnoszących sensownej wartości do życia ich samych, ani ich otoczenia.

Czy wykorzystujesz swoje największe talenty z korzyścią dla siebie i dla innych? Czy dajesz Światu to co w Tobie najlepsze? Czy realizujesz swoje życiowe powołanie? Czy w Twoich działaniach przyświeca Ci osobista misja? Czy spełniasz swoją naturalną ludzką zdolność i zarazem powinność – bycie fantastyczną postacią, która wykorzystuje swoją moc do realizacji własnych pomysłów i marzeń? Czy żyjesz w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą? 

Istnieje prosty test, który pozwala odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania: Czy to co Cię otacza – miejsca, ludzie, sytuacje, relacje, układy, zależności, postępy i kierunki zmian – czy wszystko to stanowi Twoje środowisko naturalne, w którym czujesz, że wszystko Ci sprzyja, wpiera Cię i pozwala Ci realizować siebie? Czy wszystko to stanowi środowisko, w którym również i inne, bliskie Ci osoby mogą wzrastać i się realizować w harmonii i pokoju? Czy funkcjonując w swoim środowisku czujesz się raczej jak mustang, który ze szczęściem i wolnością w sercu przemierza prerię? Czy może raczej jak pociągowy koń, który nie widzi nawet ogromnego ciężaru, który za sobą ciągnie?

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity często posługujemy się metaforą, która zazwyczaj pochodzi od Klienta. Metafora pozwala dostrzec Klientowi rzeczy, których na co dzień może nie zauważać.

Metafora mówiąca o tym, jak czujesz się we własnym życiu jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stawiamy przed naszymi Klientami.

 Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko