Śmieci

Śmieci - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Wrocław Śmieci - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Wrocław

Smieci

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Regularnie wyrzucaj  śmieci – ze swojej głowy, ze swoich nawyków, ze swojego języka, z szafek, z biurka, z kuchni, z przedpokoju, z lodówki, z wydatków, ze swojego kalendarza.

Weź kartkę papieru i wypisz wszystkie swoje śmieci. Bądź ze sobą szczery, zobaczysz jakie to łatwe. Wyrzucenie większości z nich to banalna sprawa. W większości przypadków wystarczy sam fakt uświadomienia sobie i wypisania swoich śmieci i już wiesz, co natychmiast chcesz umieścić na śmietniku. Odwagi! Śmiało! Teraz jest najlepszy na to moment!

Kiedy już je wyrzucisz – natychmiast i regularnie PRAKTYKUJ COŚ NOWEGO w zamian. Zastąp swoje śmieci czymś Nowym wykonywanym, kupowanym, mówionym, kolekcjonowanym świadomie, z pełnym zaangażowaniem i w określonym, sensownym celu. Inaczej powstała pusta przestrzeń zapełni się samoczynnie. Przypadkowymi rzeczami. Najczęściej śmieciami. Bardzo prawdopodobne, że dokładnie tymi samymi co wcześniej.