Skupienie uwagi

Skupienie uwagi - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Zagrzeb Skupienie uwagi - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Zagrzeb

Idąc swoją drogą, otwierając kolejne rozdziały życia, planując, wybierając, patrząc przed siebie, na swoje zamierzenia i na to co Cię czeka, możesz skupiać swój wzrok na różnych perspektywach. Możesz skoncentrować go na różnych punktach, w różnej odległości przed sobą.

Odpowiednie skupienie uwagi może pokazać Ci to, co jest bardzo blisko – jak czubek Twojego nosa, to co blisko – trawę tuż pod  stopami, to co lekko oddalone – przydrożne kamienie kilka kroków przed Tobą, to co oddalone bardziej – najbliższe rozdroże majaczące w oddali, to co bardzo daleko – horyzont  i znikające za nim kolejne etapy wędrówki i to co zbyt dalekie, żeby dostrzec to wzrokiem – wyobrażenie sobie miejsca, do którego zamierzasz dotrzeć. Choć ta ostatnia perspektywa jest niewidoczna dla oczu, jest doskonale widoczna dla wyobraźni i dla serca, przez co może być równie lub nawet bardziej wyrazista.

Co widać w każdym z tych ujęć a czego nie widać? Jakie są zalety każdego spojrzenia a jakie jego niedoskonałości? Jakie w każdej z perspektyw zawarte są ważne informacje do odkrycia, a jakich pozyskać się nie da? Jakich sposobów patrzenia na swoje wizje, strategie, plany, na swoją przyszłość, swój rozwój i swoje zamierzenia używasz? Jakie z nich pomijasz i co przez to tracisz?

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów nie tylko do przeanalizowania swojego aktualnego sposobu funkcjonowania z różnych punktów widzenia, ale i do zaplanowania i zbudowania swojej przyszłości, z myślą o różnych horyzontach czasowych i z wizją tego, kim chcieliby się stać i jakie życie chcieliby wieść, w różnych jego obszarach.


Fot. T. Milczarek