Sedno

Sedno - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Wrocław Sedno - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Wrocław

Czy w gąszczu swoich zadań, codziennych spaw, wszystkich rzeczy które upychasz w kalendarzu i postanawiasz się nimi zająć, podjąć się ich, zrealizować albo odsunąć na później – potrafisz wskazać te, które są naprawdę najważniejsze, których realizacja stanowi sedno tego, o co chodzi w Twoim życiu, których wykonanie daje Ci poczucie spełnienia i których wartość jest dla Ciebie całkowicie niepodważalna? Czy wykonujesz je w pierwszej kolejności i z najwyższą starannością? A może są one wiecznie odsuwane na później lub realizowane na szarym końcu, jeśli wystarczy czasu?

Czy spośród wszystkich ludzi z którymi żyjesz, których spotykasz, z którymi się kontaktujesz, mieszkasz, przyjaźnisz, wchodzisz w relacje – potrafisz wskazać tych, na których naprawdę bezwarunkowo Ci zależy i którym równocześnie bezwarunkowo zależy na Tobie? Czy potrafisz wskazać relacje, które bez wątpienia dla obu stron są wspierające, obie strony ubogacają i powodują że wzrastacie wspólnie ale i każde z Was z osobna? Czy Ci ludzie stanowią sedno Twojego otoczenia? Czy stoją najbliżej? Czy ich formalna rola pokrywa się z ich faktycznym znaczeniem dla Ciebie? Czy najbliżsi Ci ludzie należą do sedna Twoich najważniejszych relacji?

Czy spośród wszystkich słów, które wypowiadasz, z których budujesz swoją codzienność, które nawykowo przekazujesz, którymi karmisz innych, ale i wszystkie te, których słuchasz, którymi bombardujesz swoją świadomość, którym pozwalasz bezwiednie wlewać się do swoich uszu z mediów, od osób ważnych ale i od tych obojętnych, którymi jesteś otoczony – potrafisz wybrać te, które podnoszą wartość Twojego życia, wzmacniają Cię, rozwijają i uczą? Czy słowa, które najczęściej brzmią w Twoim otoczeniu oddają sedno tego, co gra w Twojej duszy?

Czy spośród swoich myśli o sobie, o świecie, o ludziach, o władzy, o życiu, o swoich własnych możliwościach, o wpływie świata na Ciebie i o Twoim wpływie na świat –  potrafisz wybrać te, które stanowią sedno i decydują o pięknie Twojej egzystencji po to, żeby ze wszystkich pozostałych umieć zrezygnować?

Jaką mieszankę czynów, relacji, słów i myśli praktykujesz? W jakiej codzienności zamieszkałeś? Dokąd prowadzą Cię Twoje aktualne wybory? W jakim stanie Cię one utrzymują – tkwisz w potrzasku swoich kiepskich, wcześniejszych decyzji jak w żelaznych kleszczach czy trafiasz w sedno?

* * * * *

Coaching Prosperity

Proces Coachingu Prosperity w naturalny sposób prowadzi Klienta do uświadomienia sobie, co jest dla niego ważne, dobre i wspierające, a także w jakich obszarach życia pozwala sobie na mizerię, która trzyma go w tym, co chciałby zmienić. W procesie budujemy głębokie poczucie ważności siebie w swoim własnym życiu, dlatego skoncentrowanie się na tym co najważniejsze, staje się naturalnym stanem umysłu.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko