Podróż

Podróż - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Okolice Góry Śnieżka (Karkonoski Park Narodowy) Podróż - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Okolice Góry Śnieżka (Karkonoski Park Narodowy)

Podroz

Fot. T. Milczarek

Nie trzeba widzieć całej drogi, żeby wyruszyć w podróż. Nie trzeba znać każdego najdrobniejszego elementu drogi, żeby na podróż się zdecydować. Wystarczy znać cel swojej wędrówki i mieć w sobie wolę, żeby do niego dotrzeć. Całej reszty dokonuje się po drodze.

Próba przygotowania się na każdą ewentualność lub wyeliminowania wszelkich ryzyk jest jałowa. Tak, każda podróż wymaga większych lub mniejszych przygotowań, trzeba jednak rozpoznać różnicę pomiędzy przygotowaniem a próbą przejęcia totalnej kontroli nad wszystkim, co może się wydarzyć, jeszcze zanim zdecydujesz się postawić pierwszy krok. Zacznij wędrówkę, a później stawiaj krok za krokiem zmierzając w wyznaczonym przez siebie kierunku, ciesząc się tym, co napotykasz po drodze. To jak przemierzanie górskich szlaków. Wiesz, na jaki szczyt chcesz dotrzeć, wybierasz więc właściwy szlak nie zastanawiając się jak w najdrobniejszych szczegółach będzie wyglądała ścieżka. Raz będzie pod górkę i troszkę się zmęczysz, raz z górki, co też może stanowić wyzwanie. Czasami będzie płasko, wtedy nieco odetchniesz. Kluczowe jest to, czego w trakcie wędrówki doświadczasz i kim przez to się stajesz, a nie to, czy udało Ci się zawczasu przewidzieć wszystko, co mogło się wydarzyć.

Zaufaj swojej Mądrości i ruszaj z wiarą w sercu, że sobie poradzisz. Jesteś przecież doświadczonym piechurem, który niejedno już przeszedł. Nawet, jeśli wkraczasz na nieznany Ci dotąd obszar, masz w sobie dość zasobów, żeby improwizować i sprostać każdej sytuacji. Nosisz w sobie Moc. Poradzisz sobie. Powodzenia!