Owoce – metafora tego co dajesz innym i światu

Owoce – metafora tego co dajesz innym i światu

Owoce - metafora

Owoce to wszystko co z Ciebie wypływa i co dajesz innym. Owoce to Twoje zaangażowanie, praca, Miłość, przyjaźń, udzielane wsparcie, bezinteresowność i zaradność, ale i zawiść, zazdrość, zło, nienawiść. Twoje owoce stanowią o Twojej wartości. Twoją wartość mierzy się Twoimi owocami i ich wpływem na otoczenie czyli tym, co dajesz z siebie innym. Twoim owocem jest też cień Twojej korony czyli przykład, którym w swoim życiu świecisz innym – Twoja życiowa postawa oraz wyznawane i przeżywane przez Ciebie wartości. Czy w Twoim cieniu – jedynie obserwując Twoje zachowania i nie wchodząc z Tobą w bezpośrednią relację – można schronić się w upalny dzień i doznać ulgi? Czy patrząc na Ciebie można stracić czy odzyskać wiarę w Człowieka?

Jakość Twoich owoców to kwestia Twoich głęboko ukrytych motywacji. Badaj swoje motywacje – dlaczego jesteś akurat z tą a nie z inną osobą? Dlaczego pracujesz akurat tutaj i nad tym a nie nad czymś innym w zupełnie innym miejscu? Dlaczego żyjesz akurat w tym mieście, dlaczego akurat tak i akurat z tymi ludźmi?

Nasze owoce tworzymy w procesie wielu życiowych decyzji. Wczoraj tworzyłeś owoce, które rodzisz dzisiaj. Dziś tworzysz owoce, które wydasz jutro. Nasze owoce zależą od nas. Owoce to widoczne efekty tego co myślimy, w co wierzymy i jak postępujemy. One są wizualne i jasno uchwytne. To, jak wygląda Twoje otoczenie, relacje, praca i efekty Twoich działań, to widzialny obraz Twoich własnych decyzji. To właśnie Twoje owoce. W owocach widać Twoje korzenie, pień, i koronę. W owocach powinno być widoczne Twoje nasionko. Jeśli żyjesz w zgodzie z nim – Twoje owoce są kształtne, soczyste i dają mnóstwo pożytku Tobie i innym. Jeśli żyjesz w jego zaprzeczeniu – Twoje owoce są brzydkie, brudne i cierpkie. Czy w Twoich owocach jest Twoje serce? Czy dajesz światu takie owoce, jakich nasionko nosisz w sobie? Czy jesteś szczęśliwy z owocami, które wydajesz?

Filtruj wydawane przez siebie owoce. Jeśli nie są dobre – milcz i pracuj nad lepszymi. Dojdź do poziomu, w którym nie wydajesz z siebie ani jednej negatywnej myśli, słowa, porady czy czynu. Przejmij kontrolę. Wydawaj tylko najlepsze owoce. Wprowadź swoją osobistą kontrolę jakości.

Owoce to czyny  – nie słowa i obietnice. Słowa mogą być owocami tylko wtedy, jeśli w ślad za nimi idą czyny lub jeśli są poparte naszym własnym życiem. Obietnica staje się dobrym owocem w chwili jej dotrzymania lub złym – w chwili jej bezpowrotnego złamania. Jeśli udzielasz komuś rady, niech Twoje życie będzie najlepszym dowodem na to, że ta rada działa i że jest skuteczna. W przeciwnym razie Twój owoc będzie pusty.

Tylko człowiek pełen radości może dać radość innym. Tylko człowiek pełen otuchy, może otuchę ofiarować drugiemu. Tylko człowiek pełen Miłości jest zdolny kochać prawdziwie. Zadbaj najpierw o siebie i w pełni zaopiekuj się sobą, zanim postanowisz dbać o innych. Bo jeśli chcesz dać komuś iskierkę, musisz najpierw sam nosić w sercu płomień. Niech metafora OWOCÓW zainspiruje Cię do spojrzenia na to co dajesz z siebie innym i światu z zupełnie nowej perspektywy i niech wzmocni Twój Rozwój Osobisty.

Fot. Małgorzata Nikołajewna