Niezwykła moc koncentracji

Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Kudowa Zdrój Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Koncentracja

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Światło posiada moc koncentracji do takiej intensywności, że da się nim przeciąć stalową płytę o grubości dwóch centymetrów. Ludzki umysł posiada moc koncentracji do takiej intensywności, że potrafi on pokonać wszelkie przeciwności, uleczyć każdą dolegliwość, znaleźć najtrudniejsze nawet rozwiązanie, zrealizować każde zamierzenie i spełnić każde marzenie.

Jedni z nas używają tej fascynującej umiejętności każdego dnia. Marzą, podejmują wyzwania, wizualizują swoją przyszłość, sięgają po to co dla nich ważne i co dyktuje im serce, skupiając na tym swoje myśli. To o czym myślą i na czym się koncentrują materializuje się w ich świecie udowadniając, że nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość.

Inni znajdują się na drugim biegunie. Nie przyjmują do wiadomości, że mogą korzystać ze wsparcia tak potężnej siły. Nie wierzą w swoją sprawczą moc. Nie pozwalają sobie marzyć. Nie trenują umiejętności swojej koncentracji. Nie dają sobie prawa do kreowania swojego świata wierząc, że to co jest im dane z zewnątrz jest tym, co być powinno i co jest ich przeznaczeniem. Dokładnie to jak myślą i w co wierzą materializuje się w ich świecie udowadniając, że nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość.

Na czym wolisz się koncentrować? Na tym, czego naprawdę pragniesz i co przynosi Ci rozwój i spełnienie czy na tym, co uważasz za dane i nieodwołalne? Czy mocą swojego umysłu wolisz w nieskończoność odtwarzać świat, który tak dobrze znasz czy wolisz podjąć wyzwanie stworzenia go na nowo według swoich własnych zasad, pomysłów i marzeń? Ty wybierasz. Ty decydujesz.