Niepopularne bitwy

Niepopularne bitwy - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Bratysława (Słowacja) Niepopularne bitwy - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Bratysława (Słowacja)

Są takie bitwy, do których nikomu nie jest spieszno. Są takie wojny, do których nikt się nie kwapi. Są takie hydry i smoki, którym nikt nie chce obcinać głów, mimo że kąsają wokoło. Bohaterstwo rzadko bywa w cenie szczególnie, jeśli nie przynosi szybkiej i wielkiej chwały lub zauważalnych korzyści.

A jednak są takie słowa sprzeciwu, które mają sens niezależnie od tego z jak małą czy wielką mocą są wypowiadane. Są takie gesty protestu, które mają wielkie znaczenie nawet, jeśli wydają się niepozorne. Są sprawy o fundamentalnym znaczeniu, których charakteru ani o jotę nie zmienia fakt, że nikt nie chce się ich podjąć. Drobne krople oporu tworzą narastającą falę, a pojedyncze głosy sprzeciwu budują znaczący opór. Każda zmiana – podobnie jak każda podróż – zaczyna się od pierwszego kroku.

Stanie w biernym tłumie i przyglądanie się nie czyni nikogo szlachetnym i nikogo nie usprawiedliwia. Nie jest też gwarancją wiecznego bezpieczeństwa. Daje co prawda poczucie komfortu bycia niewidocznym, jednak ciągłe trwanie w komforcie to tylko połowa życia. Właściwie ciągłe trwanie w komforcie, to dokładnie tyle samo co za życia śmierć.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do przyjmowania zdecydowanej postawy. Do rozprawiania się z mizerią, która otacza ich w szerszym kontekście i środowisku, ale którą nauczyli się akceptować, a nawet praktykować. Tkwienie w tym co zawsze i ciągłe przymykanie oka na rzeczy, których nie powinno się tolerować, utrwala kiepski stan rzeczy. Tylko zdecydowana, aktywna postawa przynosi szansę na pożądaną zmianę.

Fot. T. Milczarek