Nasionko – metafora tego co w Tobie najcenniejsze

Nasionko – metafora tego co w Tobie najcenniejsze

Nasionko - metafora

Nawet ponad 100-metrowe drzewa wyrastają z niepozornych nasion, które mieszczą się w dłoni. Nawet najpotężniejsi ludzie wyrastają z niepozornych iskierek, które tlą się w ich sercach. W nasionku zawarty jest kompletny przepis na drzewo, dzięki któremu składniki odżywcze, woda, powietrze i inne elementy w fenomenalny sposób łączą się ze sobą w odpowiednich proporcjach i w odpowiednim czasie, tworząc istotę drzewa – jego system korzeniowy, pień, konary, gałązki, liście i w końcu owoce zdolne odżywiać innych lub rodzić kolejne drzewa. W głębi ludzkiego serca zawarty jest kompletny przepis na człowieka, który nosi je w piersi. Serce doskonale wie jakie pierwiastki pobrać, w jakich proporcjach je zmieszać, jak je do siebie dopasować i kiedy z nich skorzystać, żeby człowiek odkrył pełnię swoich talentów, rozwinął swoje skrzydła i stał się bezgranicznie szczęśliwą istotą wydającą z siebie soczyste owoce, z których korzystać będzie on sam i inni wokół niego.

We Wszechświecie istnieją miliardy drzew. Każde z nich jest inne. Niektóre są do siebie podobne, niektóre wydają nawet podobne owoce, ale choćbyś szukał przez całą wieczność nie znajdziesz ani dwóch takich samych drzew ani dwóch takich samych owoców. Na świecie żyły, żyją i będą żyć miliardy ludzi i każdy jeden na przestrzeni bezkresu czasu był, jest i będzie niepowtarzalny. Każdy nosi w sercu swoje własne nasionko – swoją własną iskrę Miłości do czegoś, co wypełnia go  poczuciem kompletności i spełnienia. Dlatego Twoim najważniejszym zadaniem jest być sobą. Być oryginalnym, niepowtarzalnym i najlepszym możliwym wydaniem samego siebie.

Tak jak nie każde drzewo rośnie kilkaset metrów w górę i nie każde rodzi gruszki czy śliwki, tak nie każdy człowiek musi zmieniać bieg historii lub robić to, co obserwuje u innych. Każdy ma swoje własne zadanie i swoją własną misję w sercu. Naszym zadaniem jest realizować SIEBIE i w nieskończoność się rozwijać – sięgać koroną coraz wyżej – coraz bliżej światła, nieba i pełni szczęścia. Nikt z nas nie powinien szukać odniesień na zewnątrz. Cała wiedza o przepisie na nas samych skrywa się w głębi naszych serc. Do serca trzeba dotrzeć i serca trzeba wysłuchać. Trzeba znaleźć w nim drogę swojego spełnienia i odtąd bez wytchnienia nią podążać. Jabłoń wie jakie ma wydać owoce. Ty też to wiesz, albo możesz się dowiedzieć sięgając do swojego wnętrza. Bierz więc od świata to co najlepsze i dawaj mu w zamian swoje najlepsze owoce. A w zamian bierz to co najlepsze i znowu dawaj swoje najlepsze owoce. To aż takie proste.

Weź odpowiedzialność. Zacznij działać dzisiaj. Teraz. Nie ma jutra. Nie ma wczoraj. Jest tylko teraz. Nie dopuszczaj jakichkolwiek wymówek. Nie zasłaniaj się innymi. Ani inni ludzie, ani żadna władza, ani zwyczaje, ani nurt życia, ani nic innego i nikt inny nie ma takiego wpływu na Twój rozwój i los jak Ty sam. Na kogokolwiek próbujesz zrzucić odpowiedzialność – jesteś w błędzie. Wszystko to tylko wymówki. To Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje życie. Ty akceptujesz to, co się w nim pojawia i nie dopuszczasz tego, co jest w nim nieobecne. To Ty je tworzysz, Ty je rozwijasz, Ty jesteś głównym bohaterem i reżyserem. Odważnie i najlepiej jak potrafisz graj główną rolę. Nie statystuj w sztuce pt. „Twoje życie”. Twój Rozwój będzie wymagał sumiennej i konsekwentnie wykonywanej  pracy, ale to jedyna sensowna praca, jakiej warto się poświęcać. Tylko praca nad swoim własnym życiem, rozwojem i szczęściem ma jakąkolwiek wartość i sens.

Dlatego zdecyduj się i podejmij ten wysiłek. Wybór należy do Ciebie. Niech metafora NASIONKA zainspiruje Cię, żebyś spojrzał na wszystko co w Tobie najcenniejsze z zupełnie nowej perspektywy i niech wzmocni Twój Rozwój Osobisty.

Fot. Małgorzata Nikołajewna