Medytacja – zrób nieoczekiwany dobry uczynek

Medytacja - zrób nieoczekiwany dobry uczynek LUDZIE SĄ JAK DRZEWA. Lokalizacja: Bratysława (Słowacja) - instalacja czasowa Medytacja - zrób nieoczekiwany dobry uczynek LUDZIE SĄ JAK DRZEWA. Lokalizacja: Bratysława (Słowacja) - instalacja czasowa

Medytacja - dobry uczynek

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wymyśl nieoczekiwany dobry uczynek. Rozejrzyj się w sąsiedztwie, w rodzinie, w instytucjach pomocy publicznej wokół siebie, wśród dzieci lub osób starszych w swojej okolicy albo po prostu wybierz przypadkowo spotkaną na ulicy osobę, która nie może sobie poradzić lub ma kłopot w jakiejś sytuacji.

Pomóż wybranej osobie w najlepszy możliwy i dostępny dla Ciebie sposób wkładając w to pozytywną i czystą intencję bezinteresownej pomocy. Nie oczekuj niczego w zamian. Nie licz nawet na uśmiech. Po prostu pomóż. Czasem słowa są zbędne a czasem wręcz krępują i przeszkadzają. Uśmiech i spojrzenie głęboko w oczy potrafią zastąpić najbardziej wymyślne przemówienie.

Niech Twoja pomoc raczej nie będzie finansowa, lepiej niech będzie to podarunek lub najlepiej działanie. Czasem może to być porada lub jakiegoś rodzaju interwencja. Niech będzie to dar od serca polegający na tym, że dostrzegasz czyjąś potrzebę i na nią reagujesz. Najlepiej, kiedy nie będziesz musiał o nic pytać, bo będziesz w danej sytuacji wystarczająco uważny, żeby samemu dostrzec i zrozumieć jaka pomoc jest potrzebna.

Medytuj nad uważnym dostrzeganiem innych ludzi, ich potrzeb i chwilowych słabości. Medytuj nad mocą, jaka kryje się w udzielaniu sobie przez ludzi życzliwej pomocy. Medytuj nad rozprzestrzenianiem się energii wdzięczności i bezinteresowniej Miłości pomiędzy ludźmi, którzy wspierają się nie tylko w obliczu spektakularnych klęsk, o których mówią media ale i w codziennych, bieżących, ludzkich sytuacjach. Medytuj nad dalszym przebiegiem fali dobra – człowiek, któremu ktoś pomógł może chętniej pomagać innym. Żałowanie, kiedy ludzie odchodzą jest jałowe. Kochaj ich aktywnie póki są wokół Ciebie.