Medytacja – płomień świecy w Tobie

Medytacja - płomień świecy w Tobie. LUDZIE SĄ JAK DRZEWA. Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Kłodzko Medytacja - płomień świecy w Tobie. LUDZIE SĄ JAK DRZEWA. Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Kłodzko

Znajdź zaciszne miejsce, w którym przez chwilę nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Niech będzie to nocą, kiedy jest już ciemno. Zapal aromatyczną świecę i zacznij wpatrywać się w jej płomyk. Wsłuchaj się w swoje wnętrze, a następnie wczuj się w taniec płomienia. Poczuj jak każdy jego ruch, każde drgnienie znajduje swoje odzwierciedlenie w Twoim wnętrzu. Niech poniesie Cię medytacja.

Poczuj, że to maleńkie ziarnko ognia kryje w sobie nieograniczoną moc i może się rozprzestrzenić, rozniecić, rozpalić do rozmiarów potężnego żywiołu, którego nikt ani nic nie będzie w stanie powstrzymać, dopóki on sam nie uzna, że dokonał swojego dzieła. Czy dostrzegasz, że niepozorny płomyk świecy od absolutnie nieokiełznanej mocy pożaru dzieli zaledwie kilka kroków?

Poczuj, że dokładnie tak samo jest z Tobą. Masz w sobie moc, którą możesz rozniecić do rozmiarów, w których całkowicie zawładniesz swoim życiem, wszystkim co się w nim dzieje, wszystkim co w nim jest i czego w nim jeszcze brakuje. Możesz ogrzać swoją mocą wszystko co dzieje się wokół Ciebie. Możesz dawać życie, napędzać, uruchamiać bieg wydarzeń, możesz być nie do powstrzymania. To zaledwie kilka kroków. To kwestia stworzenia sobie odpowiednich warunków, zajęcia się tym co najważniejsze, podjęcia stanowczych decyzji, ale tak naprawdę to kwestia woli, bo cała moc potrzebna, żeby tego dokonać już teraz jest ukryta w Tobie.

Zauważ, że płomyk świecy niesie w sobie potencjał siania spustoszenia i totalnej destrukcji, ale niesie on w sobie również potencjał dawania ciepła, światła, schronienia i ukojenia. Tak samo jest z Tobą. Możesz zniszczyć wszystko co napotkasz na swojej drodze, ale możesz również zbudować swój własny wspaniały świat, w którym znajdzie się wszystko, co potrzebne dla Ciebie i dla tych, których kochasz.

Poczuj jak ogień napełnia Cię swoim ciepłem. Nasyć się jego złocistą życiodajną mocą. Usłysz, jak radośnie skwierczy w mroku. Poczuj delikatną woń świecy. Skojarz widok i ciepło ognia świecy ze swoim własnym rozwojem. Pozwól sobie mocniej odczuwać swoją moc, ilekroć spojrzysz na najmniejszy choćby płomyk ognia.

Wracaj powoli i delikatnie do chwili obecnej, do miejsca, w którym się znajdujesz, do swojej codzienności. Zauważ, o ile bardziej stałeś się świadomy swojego potencjału i tego, że wszystko, co może się wydawać granicą, jest tylko kruchym złudzeniem.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity inspirujemy naszych Klientów, żeby wzięli swój los we własne ręce. Zapraszamy ich do wzięcia odpowiedzialności za to, czemu oddają swoją uwagę, swoje zaangażowanie, swoją energię i swoje życie. Pomagamy im krok po kroku zbudować swoją sprawczość i odmienić własny los w sposób, którego pragną i sami dla siebie projektują.


Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko