Medytacja – drugi głos

Medytacja - drugi głos - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Maribor (Słowenia) Medytacja - drugi głos - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Maribor (Słowenia)

Znajdź zaciszne miejsce, w którym przez chwilę nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Usiądź wygodnie. Zamknij oczy. Wczuj się w siebie. Wsłuchaj się w swoje wnętrze. Niech poniesie Cię medytacja.

Uświadom sobie, że posiadasz swoje wewnętrzne ucho, które nawykowo nasłuchuje głosu w Twojej głowie. Posłuchaj przez chwilę swoich myśli, a następnie pozwól im się wyciszyć. Uświadamiaj sobie swoje kolejne myśli i pozwalaj im swobodnie odpływać, aż dojdziesz do momentu, w którym choć na chwilę zapanuje cisza. Świadomie wsłuchuj się w ciszę w swojej głowie. Delektuj się nią. Ciesz się nią. Następnie przekieruj uwagę swojego wewnętrznego ucha – powoli nieco niżej, przez gardło niżej i niżej do klatki piersiowej. Skup uwagę swojego wewnętrznego ucha na swoim sercu. Zauważ, że tam wydobywa się drugi głos Twojego wnętrza. Usłysz go. Może akurat szepcze, a może nawet niczego nie mówi, ale wtedy usłysz milczenie swojego serca. Uświadom sobie, że Twoje serce ma głos, i może mieć Ci coś ważnego do powiedzenia. Zadaj mu kilka pytań: “Co jeszcze powinienem wiedzieć?”, “Czego powinienem być bardziej świadomy?”, “Na czym powinienem się skupić?”, “Dokąd powinienem skierować moje kolejne kroki?” “W którą stronę dalej się rozwijać?”. Zadawaj swojemu sercu inne, ważne dla siebie pytania. Jeśli pojawiają się odpowiedzi – słuchaj ich w skupieniu i zapamiętuj je. Zaufaj temu głosowi. Zauważ jak różne są jego podpowiedzi w stosunku do głosu przemawiającego w Twojej głowie. Jeśli Twoje serce nadal milczy – zachowuj spokój i cierpliwość. Bądź świadomy milczenia swojego serca.

Wracaj powoli i delikatnie do chwili obecnej, do miejsca, w którym się znajdujesz, do swojej codzienności. Zauważ o ile jesteś bogatszy i spokojniejszy po rozmowie ze swoim sercem. Wracaj do tej medytacji regularnie. Wiedz, że odpowiedzi serca zawsze przychodzą w odpowiednim czasie i są dla Ciebie najlepsze. Serce zna bowiem Twoją prawdziwą naturę i dąży do Twojego pełnego rozwoju, bez względu na jakiekolwiek wpływy z zewnątrz. Głowa w przeciwieństwie do serca bierze pod uwagę głosy setek różnego rodzaju zewnętrznych “doradców”, którzy nie zawsze kierują się Twoim dobrem, a czasem nie wiedzą, co jest dla Ciebie dobre. Twoje serce nigdy się nie myli, bo ono doskonale zna naturę Twojego nasionka. Twoje serce jest domem Twojego nasionka.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do wsłuchiwania się w głos swojego serca, do poszukiwania głęboko zakorzenionych własnych pragnień, marzeń i celów, o realizacji których zawsze marzyli, ale zbyt często decydowali się je odsunąć na później. Dobrze nawiązany kontakt ze sobą, jest źródłem niewyczerpanej motywacji i mocy do budowania życia pełnego radości i spełnienia.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko