Medytacja – dotyk i Wdzięczność

Medytacja - dotyk i wdzięczność - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Kłodzko Medytacja - dotyk i wdzięczność - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Kłodzko

Co jakiś regularny czas wybierz taki dzień, w którym będziesz się w szczególny sposób koncentrował na swoim zmyśle dotyku. Zmysł dotyku będzie dla Ciebie w tym dniu sygnałem do odczuwania Wdzięczności i doceniania. Przez cały dzień, za każdym razem, kiedy kogoś lub czegoś dotkniesz – wywołaj w sobie uczucie Wdzięczności: podziękuj w myślach i w sercu za to, że ten ktoś jest obecny lub choćby na chwilę pojawił się w Twoim życiu, podziękuj za to, że to coś jest dla Ciebie dostępne i możesz z tego skorzystać.

Już od pierwszej chwili po przebudzeniu dziękuj za ciepłe łóżko i dach nad głową, za budzik czy telefon – za urządzenie, którym możesz się posługiwać. Podziękuj za bezcenny dar wody podczas mycia zębów i za kosmetyki, których możesz użyć. Podziękuj za ubrania, które możesz włożyć. Dziękuj za to, co zjesz na śniadanie i co będziesz jadł przez cały dzień. Kiedy będziesz w pracy czy w szkole podziękuj za wszystkie urządzenia, narzędzia, maszyny czy meble, które ktoś Ci udostępnił, żebyś mógł wykonywać swoją pracę czy zdobywać wiedzę. A kiedy zasiądziesz wieczorem przed komputerem, książką czy telewizorem – podziękuj i za te wszystkie sprzęty, za pracę ludzi, którzy przygotowali dla Ciebie serwis informacyjny czy rozrywkę a także za fotel, na którym możesz osiąść i za kubek, w którym możesz zaparzyć sobie swoją ulubioną herbatę. Za herbatę też podziękuj.

Poczuj Wdzięczność za wszystkie spotkane w danym dniu osoby, które przytulisz, podasz im rękę, poklepiesz po ramieniu czy otrzesz się z nimi rękawem na przejściu dla pieszych. Zacznij od tych, z którymi mieszkasz pod jednym dachem i z którymi łączą Cię bliskie relacje. Kiedy będziesz zmierzać do pracy czy szkoły poczuj Wdzięczność za współpasażerów w tramwaju czy przechodniów na ulicy. Dziękuj za ludzi, z którymi pracujesz, od których się uczysz, z którymi kontaktujesz się w codziennych drobnych sprawach –  w sklepie, urzędzie czy w punkcie usługowym. Bądź wdzięczny za osoby, które lubisz, kochasz i szanujesz, ale i za te, z którymi może nie dogadujesz się najlepiej, więc ciężko Ci zdobyć się na pozytywne emocje w stosunku do nich. Doceń fakt, że różnice zdań i odmienne spojrzenia na określone sprawy mogą wzbogacać obie strony, bo umożliwiają zrozumienie, nauczenie się czegoś albo odnalezienie w swoim sercu wyrozumiałości lub tolerancji. Uśmiechaj się do ludzi: “Dziękuję, że jesteś”.

Wdzięczność jest emitowanym do Wszechświata sygnałem, że dostrzegasz Dobro, które Cię otacza. Jest stanem poczucia, że na nie zasługujesz. Stanem pozytywnego oczekiwania, że pojawi się go więcej. Kiedy więc wieczorem  będziesz kończyć tę całodniową medytację, przypomnij sobie kolejno wszystko, za co dziś podziękowałeś. Poczuj i doceń jak było tego wiele. Uświadom sobie, jak wiele Wdzięczności pominąłeś – nie podziękowałeś, choć czegoś dotknąłeś. Skup się na wszystkim co masz, skup się na bogactwie i obfitości która Cię otacza. Poczuj je wokół siebie. Poczuj się choć przez chwilę Dzieckiem Wszechświata. I podziękuj za to, możesz tego wszystkiego doświadczać. Podziękuj za to, że jesteś.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity kładziemy duży nacisk na naukę przez Klienta praktykowania Wdzięczności. Wdzięczność jest nauką doceniania w miejsce krytykowania. Jest drogą do osiągania ważnych dla nas celów. Jest metodą na komunikowanie się z całym bogactwem i cudem Wszechświata, w którym żyjemy i z którym stanowimy nierozerwalną całość. Wdzięczność jest energią, która uzdrawia nasze życie.

Fot. T. Milczarek