Małe i wielkie marzenia

Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Niebo nad Bałtykiem Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Niebo nad Bałtykiem

Glowa w chmurach

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Dzieci nie dzielą marzeń na małe i wielkie. Po prostu marzą. Wierzą, że wszystko jest możliwe i w ich świecie wszystko faktycznie takie jest. Dorośli żyją w świecie o wiele większych możliwości niż dzieci i dla nich możliwe jest o wiele więcej niż dla dzieci. A jednak zdają się tego nie dostrzegać lub o tym zapominać. Uśmiechają się z pobłażaniem podsłuchując o czym marzą ich pociechy.

Dla Wszechświata bycie dobrym hydraulikiem czy kierowcą jest równie realistyczne i równie wartościowe co bycie dobrym szefem wielkiego koncernu, sportowcem czy dobrym prezydentem kraju. Wszechświat nie rozróżnia naszych kategorii wielkości. Dlatego niezależnie od tego, czy Twoje marzenia wydają Ci się wielkie czy małe – podsycaj w swoim sercu wiarę w to, że warto do nich dążyć. Jeśli coś choć trochę przybliża Cię do poczucia szczęścia i spełnienia – warte jest Twojego wysiłku.

Może nam się czasem wydawać, że jeśli jakieś marzenia wydają nam się wielkie to automatycznie są trudno osiągalne. Jednak dla ludzi, którzy konsekwentnie dążą do swoich celów dostępne są możliwości, których na pierwszy rzut oka nie dostrzegają inni a często i oni sami. Ci, którzy podążają w stronę swoich marzeń mają w zasięgu swoich rąk więcej skarbów, niż Ci, którzy stoją w miejscu. Dlatego ze wszystkich swoich sił pomagaj Wszechświatowi dawać Ci to, co dla Ciebie ważne. Miej odwagę nosić głowę w chmurach stojąc jednocześnie stopami mocno na ziemi. Nie istnieją marzenia małe i wielkie. Istnieją jedynie takie, do których ktoś dąży i takie, które ktoś porzucił.