Inspiracja

Inspiracja

Moją intencją w prowadzeniu tej strony jest zainspirowanie Cię do Rozwoju Osobistego. Rozwój to zmiana na lepsze. Rozwój nie może się dokonać bez dokonania zmiany. Żeby zmienić coś w swoim świecie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, często przydatne jest nam zewnętrzne wsparcie. Ideą tej strony jest przekazanie Ci impulsów, które zainspirują Cię do poszukiwania alternatywnych ścieżek, nowych punktów widzenia, odmiennego czucia i rozumienia a przez to – właśnie do dokonania zmian. Ta strona ma za zadanie być dla Ciebie inspiracją. Znajdziesz ją tutaj pod wieloma postaciami:

  • OBRAZ – każdy wpis ilustruję korespondującym z nim zdjęciem, najczęściej wykonanym obiektywem typu “rybie oko”. Takie zdjęcia pokazują rzeczywistość jakby w krzywym zwierciadle. Zmienia się perspektywa, proporcje, kształty, ogólny wygląd szczegółów i całości sceny ujętej na zdjęciu. Czytając wpis przyglądaj się zamieszczonym obrazom. Co zdjęcia dopowiadają do tekstu? Jakie dodatkowe konteksty pokazują? Jak korespondują, a może kłócą się z zapisaną treścią? W tym dialogu treści z obrazem ukryta jest inspiracja!
  • METAFORA – oprócz głównej metafory LUDZIE SĄ JAK DRZEWA będącej kanwą, na której oparta jest ta strona, w większości wpisów treści przedstawione są w formie metaforycznych opisów, które otwierają pole dla Twoich interpretacji. Pamiętaj, że moją intencją jest szerzenie idei samodoskonalenia, rozwoju, dobra, Miłości, wspierania natury, ludzi, zwierząt oraz wszystkiego co nas otacza, a także rozważnego i mądrego korzystania z powierzonych nam zasobów, współpracy i synergii z innymi oraz działania w słusznych celach i z dobrymi zamiarami. Inspiracja płynąca z metafor i Twojego ich odczytywania może być przebogata. Baw się tym!
  • PYTANIA – w wielu miejscach znajdziesz skierowane do Ciebie pytania. Niektóre bardzo niewygodne. Niektóre trudne. Niektóre irytujące. Niektóre prowokacyjne. Niektóre tak drażliwe, że w pierwszym odruchu może nawet nie zechcesz na nie odpowiedzieć. Jeśli jednak zależy Ci na Rozwoju Osobistym wiedz, że odpowiadanie na niewygodne pytania jest w tę drogę nierozerwalnie wpisane. Pytania wymagają odpowiedzi. Trudne pytania wymagają odważnych odpowiedzi. Odważne odpowiedzi inspirują do odważnych decyzji i działań.
  • PROWOKACJA – w wielu opisach możesz znaleźć treści, które będą dla Ciebie na tyle prowokacyjne, że z jakiegoś powodu wzbudzą Twój sprzeciw, opór albo wzburzenie. Może to oznaczać, że brakuje Ci dystansu, tolerancji lub zasobów do spojrzenia na dany aspekt rzeczywistości w inny sposób niż dotychczas. Potraktuj proszę również i taką sytuację jak inspirację do rozwoju. Zajrzyj co na ten temat mówi metafora KORONA i wróć do tego samego wpisu za jakiś czas. Sprawdź, czy ta sytuacja zainspirowała Cię do poszerzenia swojej perspektywy, z jakiej patrzysz na świat.
  • Zawarte na tej stronie treści najczęściej mają pokrycie w fachowej literaturze i dostępnej wiedzy naukowej, jednak czasem celowo jest inaczej – niektóre publikacje są moją autorską ARTYSTYCZNĄ WIZJĄ I INWENCJĄ TWÓRCZĄ, JĘZYKOWYM SCHEMATEM LUB BARDZO PRAWDOPODOBNĄ TEZĄ. Takie elementy pojawiają się również w celu zainspirowania Cię do spróbowania czegoś nowego, co może pomóc Ci wykonać krok w kierunku swojego Rozwoju Osobistego.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko