Ile energii potrzebujesz?

Ile energii potrzebujesz? Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Lublana (Słowenia) Ile energii potrzebujesz? Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Lublana (Słowenia)

Energia

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wydatkuj energię, żeby ją wyprodukować. Ciało da Ci dokładnie tyle energii na ile zgłosisz zapotrzebowanie. Klucz leży w Twoich nawykach i w podejmowanych wysiłkach. Siedząco-leżący tryb życia z niewielką ilością wyzwań intelektualnych to tryb oszczędzania energii. Organizm jej nie generuje, bo nie jest ona potrzebna. Nic dziwnego, że w takim stanie łatwo o ospałość i brak entuzjazmu do podejmowania wyzwań.

Aktywność fizyczna, mentalna, duchowa, umysłowa, duża ilość celów, zadań i planów, kalendarz pełen spotkań i wiecznie zbyt krótka doba – to impuls dla organizmu, że energii potrzeba mnóstwo i dokładnie tyle ile potrzeba będzie przez niego dostarczone.

Oczywiście należy pamiętać o harmonii, równowadze, wypoczynku, relaksie, oddechu, urlopie, przerwie, czasie wyciszenia, dobrym pokarmie i o wszystkim, co przynosi równowagę w dłuższym okresie, ale zasada jest prosta: Potrzebujesz więcej energii? Zacznij jej więcej zużywać!