Czas między palcami

Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Duszniki Zdrój Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Miedzy palcami

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Jakie jednostki czasu beztrosko przepuszczasz między palcami jak ziarnka piasku na plaży? Sekundy? Minuty? Godziny? Poranki? Popołudnia? Wieczory? Weekendy? Tygodnie? Miesiące? Kwartały? Lata…?

Czy potrafisz nadać czasowi w swoim życiu bezcenność, jaką on faktycznie posiada? Czas jest przecież jedynym na świecie zasobem, którego w żaden sposób nie da się odzyskać ani odtworzyć i raz zmarnowany stracony jest bezpowrotnie!

Im większe jednostki czasu pozwalasz sobie roztrwonić, tym krótszy wydaje Ci się każdy rok, tym szybciej zdaje się płynąć życie, tym więcej ważnych dla siebie rzeczy odkładasz na później, a więc po prostu je zaniedbujesz i tym szybciej się starzejesz.

Twój czas leży w Twoich rękach. Tylko od Ciebie zależy jak go wykorzystasz. W każdej kolejnej chwili decydujesz, na co ją poświęcisz. W każdej sekundzie możesz zmienić zdanie. Każdy automatyzm, do którego przywykłeś jesteś w stanie przełamać. Każdy wpływ otoczenia, który skłania Cię do marnotrawienia czasu jesteś w stanie zniwelować.

Co zamierzasz z tym zrobić? I kiedy?