Zaopiekuj się sobą. LUDZIE SĄ JAK DRZEWA. Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Praga (Republika Czeska)

Zaopiekuj się sobą

Zaopiekuj sie soba

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wsłuchuj się w głos swojego wewnętrznego dziecka. Wysłuchuj go uważnie codziennie, chociaż przez kilka chwil. Pozwól, żeby opowiadało Ci ono o swoich smutkach i radościach. Potrzebach i marzeniach. Obawach i nadziejach. O tym, co dla niego ważne. Dowiedz się co lubi a czego nie. Co je wzmacnia a co osłabia. Podążaj za jego głosem, bo płynie on głęboko z Twojego serca.

Poznaj dziecko w sobie. Wyjdź mu naprzeciw. Poznaj jego imię i charakter. Jego najważniejsze cechy. Jego rysy twarzy. Pozwól mu rozgościć się w Twoim życiu. Zaopiekuj się nim. Bądź jego najlepszym rodzicem. Zaopiekuj się swoim wewnętrznym dzieckiem bardziej niż każdym z dzieci, którymi się opiekujesz, lub którymi mógłbyś się zaopiekować. Rób to najlepiej jak potrafisz. Przytulaj je, wysłuchuj, baw się z nim, karm, bądź dla niego łagodny i pełen wyrozumiałości. Zaspokajaj wszystkie jego potrzeby. Jeśli Twoje dziecko zechce zrobić coś szalonego, nie pozwól się powstrzymać płynącym z głowy natrętnym myślom, że jesteś dorosły, poważny i dostojny. Poczuj tę frajdę i spontaniczność.

Podążanie za głosem swojego wewnętrznego dziecka napełniać Cię będzie radością, optymizmem, dobrą, mocną, pozytywną energią i poczuciem szczęścia. Twoje dziecko odwzajemni Twoje starania, nagradzając Cię swoją kreatywnością i ubogacając Twoje życie. Będzie ładować Twoje akumulatory. Będzie Cię wzmacniać i wspierać. Jeśli zaniedbasz siebie – czegokolwiek się podejmiesz – szybko osłabniesz i opadniesz z sił. Jeśli  jednak najpierw zaopiekujesz się sobą, staniesz się naprawdę potężny i prawdziwie rozwiniesz skrzydła. Uzyskasz dostęp do nieograniczonej mocy, która pozwoli Ci opiekować się kimkolwiek innym lub czymkolwiek, co jest dla Ciebie naprawdę istotne.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone