Rozmywasz czy wyostrzasz - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Bratysława

Wyostrzasz czy rozmywasz?

Rozmywasz czy wyostrzasz

Fot. T. Milczarek

Jaką pożywką karmisz swoją świadomość? Wyostrzasz ją czy rozmywasz? Dowiadujesz się o sobie coraz więcej czy zadowalasz się tym co wiesz od zawsze? Dokonujesz zmian czy przyklepujesz aktualny stan? Rozwijasz się czy pozostajesz w miejscu? Dociekasz prawdy i drążysz szczegóły czy zadowalasz się powierzchownością i utartymi schematami?

A kiedy zapada zmrok albo kiedy przychodzi weekend – jak traktujesz swoją świadomość? Znieczulasz ją i uciekasz od swojej codziennej rutyny w chwilową nieobecność, zapomnienie i niemyślenie czy dajesz jej pokarm rozwijający, wzbogacający i przybliżający Cię do siebie, do własnych doznań i emocji, poszerzający wiedzę, rozwijający wartościowe relacje i zbliżający Cię do coraz bardziej wyrafinowanych poziomów rozumienia i odczuwania siebie?

A Twoje cele i marzenia? To schowane do szuflady mrzonki, których obraz pozostaje ciągle tak samo rozmyty, wciąż tylko w Twojej wyobraźni w bliżej nieokreślonej przyszłości – czy są to codziennie, systematycznie podejmowane działania, których kształt i wymiar swoją pracą i zaangażowaniem coraz bardziej realnie wyostrzasz?

Poznajesz siebie czy unikasz prawdy o sobie? Wolisz życie czy jego pozory ukryte pod płaszczem tej samej co zwykle codzienności, przyzwyczajeń i schematów? Wolisz wiedzieć i dowiadywać się o sobie coraz więcej czy wolisz zadowalać się błogą i komfortową ignorancją? Żyjesz czy tylko swoje życie udajesz?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone