Wizja świata

Wizja świata - zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Otmuchów - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA Wizja świata - zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Otmuchów - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA

Wizja swiata

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Jakkolwiek spójna, oczywista, pewna i niepodważalna może Ci się wydawać Twoja osobista wizja świata, z pewnością istnieje ktoś, kto z pełnym przekonaniem całkowicie jej zaprzeczy i zaprezentuje inną, własną, odmienną od Twojej wizję, w swojej opinii równie spójną, oczywistą, pewną i niepodważalną.

Czy jesteś otwarty na to, żeby taką inną wizję poznać, przyjrzeć się jej, uznać czyjeś prawo do jej posiadania i bezwarunkowo zaakceptować taką odmienność? W jakich aspektach jesteś na to gotowy? W jakich aspektach absolutnie nie dopuszczasz innego niż swoje własne spojrzenia na rzeczywistość? Czy jesteś świadomy zarówno swojego otwarcia jak i swoich ograniczeń w tym zakresie?

Czy jesteś zdolny do tego, żeby z czyjejś kompletnie odmiennej od swojej własnej wizji zaczerpnąć, nauczyć się czegoś, przejąć istotny element i w ten sposób rozwinąć swój świat?