Wiarygodne źródła - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Racibórz

Wiarygodność źródeł

Wypisz lub wymień swoje źródła wiedzy o świecie. Określi je szczegółowo, najlepiej schodząc do poziomu konkretnych osób, które są autorami treści, które przyjmujesz. Skąd i od kogo czerpiesz informacje, wiedzę i zrozumienie? W oparciu o co budujesz swoje przekonania na temat tego jak wygląda świat, co jest słuszne, prawdziwe, dobre i wartościowe, kto jest dobry a kto zły, kto ma rację a kto się myli? Jaka jest wiarygodność Twoich źródeł? Co zaświadcza o tym, że ludzie, których słuchasz naprawdę znają się na rzeczy i kierują się dobrymi intencjami emitując do innych swój przekaz?

Jak bardzo zróżnicowane są Twoje źródła – słuchasz w kółko tych samych mówców czy może dopuszczasz do głosu też kogoś nowego? Wsłuchujesz się wyłącznie w głosy ludzi, z którymi się zgadzasz, czy dopuszczasz też do siebie spojrzenie osób o odmiennych poglądach? Jak często wysłuchujesz dwóch stron w konflikcie, sprawie lub kiedy masz dokonać wyboru czy zagłosować za czymś lub przeciw czemuś? Jak mocny jest Twój nawyk sprawdzania w alternatywnych i niezależnych źródłach tego, co podaje Ci się oficjalnie do wierzenia jako niepodważalną prawdę? Jak często weryfikujesz źródła, z których czerpiesz najobficiej? Czy potrafisz zaakceptować argumenty różnych stron na i tę samą sprawę przyjąć różne punkty widzenia?

Czy dostrzegasz, że podobnie jak oglądanie dowolnego przedmiotu tak samo analizowanie jakiegokolwiek zagadnienia czy problemu z jednej tylko strony daje obraz niekompletny? Jak często zadowalasz się niekompletnymi obrazami?

* * * * *

Coaching Prosperity

Za pomocą odpowiednich pytań w procesie Coachingu Prosperity zmuszamy naszych Klientów do zastanowienia się nad wiarygodnością i aktualnością informacji, na których bazują w swoim życiu. Analizie są też poddawane źródła, z których informacje te pochodzą lub pochodziły. Wszystko to jest konieczne, żeby pomóc Klientowi oczyścić swój system przekonań i w końcu rozwinąć skrzydła. 

Fot. T. Milczarek

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone