Wehikuł- LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Może być teraz wszędzie!

Wehikuł

Wehikul

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Czy uświadamiasz sobie, że podróżujesz przez życie używając fantastycznego, pięknego, lśniącego wehikułu jakim jest Twój umysł? Ma on zdolność rozwijania zawrotnej prędkości w tworzeniu nowych wizji, w kojarzeniu faktów, osób i zasobów oraz w inspirowaniu i motywowaniu Cię do podejmowania albo zaniechania działań. Posiada on też potencjał do zaniesienia Cię do każdego celu, który zechcesz sobie wyznaczyć.

Swój wehikuł możesz wykorzystać do podróżowania na kilka sposobów:

Możesz zamknąć oczy, mocno trzymać się kierownicy, zacisnąć zęby i ze wszystkich sił starać się nie spaść. Zależnie od Twoich wcześniejszych podróży i od własnego kaprysu, maszyna potoczy się wolno, jednostajnie, raczej niespiesznie i nudno, jakby ciągle miała zaciągnięty hamulec. Będzie kołować po tych samych okolicach i z dużym prawdopodobieństwem będzie toczyć się w ten sam sposób przez dłuższy czas, dopóki nie nastąpi jakaś gwałtowna i zaskakująca zmiana, na którą możesz nie być przygotowany, bo jedziesz przecież z zamkniętymi oczami. Z drugiej strony – Twój pojazd może Cię ponieść z narastającą, coraz bardziej oszałamiającą prędkością, na złamanie karku, na oślep, brawurowo i bez chwili namysłu. Pozwolenie na to z zamkniętymi oczami to również bardzo niebezpieczny sposób na korzystanie z nieokiełznanej mocy swojego pojazdu. Te i podobne sposoby polegają na oddaniu kontroli nad charakterem i celem podróżowania wehikułowi, który decyduje za nas.

Inny sposób polega na robieniu wszystko co możliwe, żeby uczyć się krok po kroku coraz lepiej panować nad swoim pojazdem, opanowywać korzystanie z jego zaawansowanych funkcji, poznawać jego tajniki, ćwiczyć coraz trudniejsze manewry i przejmować nad nim coraz pełniejszą kontrolę. Ten sposób łączy się z równoczesnym studiowaniem map, żeby mieść świadomość tego, jakie punkty są na nich dostępne, jakie chce się wybrać, do których pragnie się pojechać, zwiedzić je, odkryć lub zdobyć. Ta forma podróżowania polega na świadomym opanowywaniu maszyny, drogi, celów podróży i sposobów na dotarcie do nich.

Który sposób wolisz? Z którego częściej korzystasz..?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone