Myśli - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Zagrzeb

Twoje myśli tworzą Twój świat

Mysli

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wszystko co obserwujesz w swoim życiu – to co dobre, piękne, mocne, rozwijające i wspaniałe, ale i to co słabe, kiepskie, wstydliwe, ograniczające i mierne – wszystko to sam sobie wymyśliłeś. Tysiące razy powtarzałeś sobie i afirmowałeś, że tak właśnie wygląda świat, że z tego składa się rzeczywistość, że właśnie tym powinieneś być otoczony i że tak jest albo musi być.

Jeśli uważasz, że to nie jest prawda i że nie masz takiego wszechmocnego wpływu na swoje życie natychmiast staje się to prawdą! Twoje życie toczy się bez Twojej sprawczości – w zgodzie ze swoimi słowami dryfujesz jak łupinka orzecha po jeziorze. Kiedy uznajesz tę zasadę za prawdę – przejmujesz odpowiedzialność i decydujesz samodzielnie o swoich planach, celach oraz podejmowanych krokach i natychmiast słowa te stają się prawdą: w Twoim życiu pojawia się to czego pragniesz, a Ty czujesz, że stało się za Twoją przyczyną.

Twoje myśli i wyobrażenia tworzą Twoje interpretacje, Twoje oczekiwania, Twoją wiarę w to co realne, a co niemożliwe. W oparach swoich myśli wchodzisz w relacje i w życiowe sytuacje i w zgodzie ze swoim nastawieniem i przekonaniem o kształcie świata odbierasz rzeczywistość tak, żeby zawsze potwierdzała to, w co chcesz wierzyć. Widzisz, słyszysz i czujesz to co chcesz zobaczyć, usłyszeć i poczuć, całą resztę skrzętnie, choć najczęściej nieświadomie ignorując. Tam gdzie jeden widzi szansę, inny dostrzega ryzyko. Tam gdzie jeden widzi przygodę inny dostrzega zagrożenie. Gdzie jeden widzi piękno, inny nie dostrzega niczego. Każdy z nas wybiera impulsy, które chce wchłonąć i interpretacje, które chce nadać temu co postrzega.

Co możesz zrobić i co chcesz zmienić, żeby Twoje myśli tworzyły dla Ciebie świat, który jeszcze bardziej Cię wspiera, uszczęśliwia i pozwala Ci spełnić Twój potencjał?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone