Twoje Drogi - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Polanica Zdrój

Twoje drogi

Twoje Drogi

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Twoje drogi mogą być jak okręgi – zamknięte mogą zaczynać się tam, gdzie się kończą, każdy ich kamień i źdźbło przydrożnej trawy mogą być Ci znane i możesz ulegać złudzeniu, że przyszłość nie przyniesie żadnych zmian. Ale mogą one też jak linie odważnie wybiegać w przyszłość a ich koniec może niknąć we mgle, daleko przed Tobą.

Twoje drogi mogą być szerokie, wygodne, wyłożone idealnie płaską nawierzchnią, która ułatwia zataczanie kolejnych kręgów. Ale mogą być też wyboiste, kamieniste, mogą ranić stopy, być wymagające i niekomfortowe.

Twoje drogi mogą prowadzić z górki, ułatwiać przewidywalne toczenie się i wprawiać w przyjemne poczucie stabilizacji. Ale mogą też prowadzić stromo pod górkę, wymagać wysiłku i przyprawiać o zadyszkę.

Twoje drogi mogą być krótkie, możesz je pokonywać pieszo, wielokrotnie każdego dnia. Ale mogą być też tak odległe, że z góry wiadomo, że nigdy nie uda Ci się wrócić do tego samego punktu, bo nawet jeśli to zrobisz – sama przemierzona odległość tak bardzo Cię zmieni, że będziesz inaczej postrzegał te same obrazy.

Jakie są Twoje drogi? Jakimi drogami przechadzasz się na co dzień? Tymi, które świetnie znasz i które są dzięki temu dla Ciebie wygodne czy tymi, które prowadzą do celów? Czy podejmując kolejne kroki wybierasz to co łatwe czy to co skuteczne?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone