Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Szczytna (Kotlina Kłodzka)

Twoje decyzje

Twoje decyzje

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Jak często chaos w Twoim sercu decyduje za Ciebie? Jak często Twoje myśli kierowane sprzecznymi emocjami przekrzykują się jak politycy, a Twoje decyzje są wypadkową tego, kto w danym momencie krzyczy najgłośniej, która emocja weźmie górę nad innymi, jakie wspomnienia i skojarzenia wzbudzi dana sytuacja? Jak często decydują za Ciebie Twoje żądze i pragnienia, które nigdy nie mają dość? Jak często decyduje za Ciebie strach? Jak często podpisujesz zobowiązania pod wpływem impulsu lub zręcznej sugestii nie czytając maleńkiego druczku i wielu stron umowy, jakby jej treść zupełnie nie miała znaczenia?

Jak często decydujesz świadomie, kierując się swoją mądrością i rozsądkiem? Jak często w  spokoju i w zgodzie ze sobą analizujesz różne opcje, badasz fakty, pozyskujesz informacje, zdobywasz wiedzę, żeby rozumieć jakie skutki i konsekwencje przyniosą Twoje wybory? Jak często świadomie podejmujesz ryzyko i decydujesz się na nie doskonale je rozumiejąc? Jak często korzystasz z okazji potrafiąc uzasadnić, dlaczego jest to okazja właśnie dla Ciebie a nie dla tego, kto Ci ją proponuje? Jak często wybierasz mniejsze zło? Nie ma mniejszego zła. Zło to zło. Dobro to dobro.

Jak często przy podejmowaniu decyzji korzystasz więcej niż z jednego lub dwóch źródeł światła, które oświetlają sytuację? Jak często słuchasz, co podpowiada Ci intuicja? Przecież człowiek to nie tylko rozbrykane pragnienia i uporządkowany rozum, ale i coś więcej. KTOŚ WIĘCEJ.

 

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone