Konieczne - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Helmond (Holandia)

To co łatwe czy to co konieczne?

To co łatwe czy to co konieczne

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko

Czymkolwiek się zajmujesz – we wszystko można tchnąć własnego ducha i w ten sposób zindywidualizować swoje efekty. Czasem wystarczy uśmiech, wyrozumiałość, dobre słowo i robienie tego co się robi ze szczerością w sercu – pozornie nic szczególnego, ale wszystko to zmienia energię i atmosferę, tworząc różnicę jakościową nawet, jeśli Twoja dziedzina nie dopuszcza zróżnicowania lub nie jest szczególnie wysublimowana. Czasem jednak możliwe jest kompletne postawienie spraw na głowie i stanie się kimś, kto przełamuje utarte schematy i raz na zawsze zmienia pojmowanie danej dziedziny. Oba te bieguny są jednakowo istotne, bo na obu potrzebni są ludzie z pasją i otwartym sercem.

W jaki sposób realizujesz swoje idee – jakkolwiek standardowe czy niekonwencjonalne one są? Czy robisz tylko to co łatwe i oczywiste, żeby je urzeczywistnić? Czy wykonujesz WSZYSTKIE oczywiste rzeczy czy może idziesz na skróty i robisz tylko niezbędne minimum? A może wykonujesz absolutnie wszystko co jest konieczne, żeby Twoje nasionko zakiełkowało, wzrosło i dało takie owoce, jakie powstają na poziomie Twojego maksimum, a kiedy już wydasz takie owoce – robisz może wszystko co konieczne, żeby je jeszcze trochę poprawić? Ile w tym, czym się zajmujesz i za czym podążasz jest Ciebie i Twojego wzrastania? W jaki sposób użytkujesz swoją energię? Co odróżnia Cię od innych, którzy realizują podobną misję? Czy ograniczasz się do oczywistości będąc kopią tego, czego wokół pełno, czy też podejmujesz się wszystkiego co konieczne, żeby Twoje idee rozkwitały na Twój własny, indywidualny i niepowtarzalny sposób?

Im więcej Ciebie w Twoich działaniach tym więcej wzbudzasz emocji, tym bardziej jesteś wyrazisty, tym trudnej Cię podrobić, skopiować i z Tobą konkurować, ale przede wszystkim im więcej Ciebie w Twoich czynach tym bardziej będziesz spełniony. Tym bardziej będziesz sobą.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone