Talent - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Talent i praca

Talent i praca

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Patrząc na osiągnięcia innych dostrzegaj nie tylko efekt, ale i wyboistą drogę, która do niego prowadzi. Dostrzegaj fakt, że żeby dojść do celu, trzeba przejść drogę wiodącą od punktu w którym się stoi do punktu w którym chce się być. Niezależnie od tego czy podziwiasz doskonałego sportowca, artystę, rzemieślnika, mówcę, lekarza, rodzica, lidera – Mistrzostwo w każdej dziedzinie wymaga nie tylko talentu ale i wielkiego wysiłku włożonego w codzienną pracę i świadomie doskonalony warsztat.

Droga do Mistrzostwa to koncentracja na pracy – nieskończona ilość treningów, prób i powtórzeń, litry wylanego potu włożone w to, żeby uzyskać dobry, potem świetny a potem coraz doskonalszy efekt. Tak, to prawda – żeby być w czymś świetnym dobrze jest mieć do tego talent i mieć pomysł, jak go wykorzystać. Żaden jednak najwspanialszy nawet talent nie przesądza o sukcesie. Tym co o nim decyduje jest energia włożona w szlifowanie swoich umiejętności. Codziennie wykonywana praca. Realizowane zadania. Osiąganie pośrednich celów po drodze. Krok, krok, krok, krok.

Jakie są Twoje największe talenty? Co dokładnie chcesz w sobie szlifować? Jakie elementy Nasionka w swoim sercu chcesz wzmacniać i rozwijać do stanu pełnego rozkwitu? Czy jesteś zdecydowany włożyć w swoje Nasionko determinację i wytrwałość? Czy jesteś zdecydowany wykrzesać z siebie wystarczającą ilość energii, żeby zrealizować to, co w sobie nosisz? Czy jesteś gotowy podejmować kolejne kroki, próby, i podejścia mimo przeszkód, niepowodzeń, potknięć, utrudnień, zniechęcenia i zmęczenia, które z całą pewnością pojawią się po drodze? Myśląc o czekającym Cię wysiłku bądź na niego gotowy karmiąc się wizją wspaniałego sukcesu, który zamierzasz osiągnąć i Mistrzostwa, które już nosisz w sobie, bo jest ono częścią Twojego Nasionka.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone