Szczegóły - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Kłodzko

Szczegóły

Szczegoly

Fot. T. Milczarek

Zapewniam, że żadne zwierzę nie zostało celowo skrzywdzone, żeby umożliwić wykonanie fotografii.

Drobny szczegół potrafi czasem zdecydować o całości i skutecznie przesądzić o kompletnej klapie lub o efektownym zwycięstwie, o bezużyteczności lub bezcenności czegoś, na co się składa.

Jednocześnie nadmierna dbałość o wszystkie szczegóły to perfekcjonizm, który może przybrać chorobliwe formy. Nie wnosi on do całości nic istotnego, a jedynie dręczy osobę pracującą nad danym projektem. Jest taka granica, za którą dzieło dla zdecydowanej większości zastosowań jest wystarczająco dobre i nie ma potrzeby, żeby je dalej udoskonalać. Każda kolejna spędzona nad nim chwila to niepotrzebna strata czasu i energii.

Jak odróżnić ważne szczegóły od natrętnych i zbędnych upiększeń? Zadaj sobie pytanie, czy ten konkretny detal jest KRYTYCZNY w danej sprawie, w danych okolicznościach i w konkretnym kontekście, w którym go rozpatrujesz? Larwa utopiona w wodzie do wypicia to w naszym świecie najczęściej krytyczna niedoskonałość, ale już w wodzie do umycia samochodu nie ma żadnego znaczenia. Jednocześnie na tę samą larwę w wodzie do picia w obszarach dotkniętych poważnym deficytem wody nikt nie zwróci uwagi, bo nawet najbardziej zabrudzona woda jest tam na wagę złota.

Jak często skupiasz się na nieistotnych ozdobnikach marnując swój czas i energię na niepotrzebne działania? Ile krytycznych szczegółów tego, czym się zajmujesz pomijasz, co decyduje o tym, że Twoje działania nie osiągają odpowiedniego poziomu, na jakim Ci zależy i przez to mierzysz swoje efekty skalą znacząco poniżej Twoich możliwości?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone