Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Warszawa

Superbohater

Superbohater

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Jeśli chcesz być szczęśliwy i radosny regularnie wykonuj działania oraz wprowadzaj się w stany, które Cię takim czynią. Niech będą one w jak największym stopniu zależne od Ciebie. Nie pozwalaj na to, żeby Twoje szczęście zależało od zewnętrznych czynników, od czyichś działań, czyjejś woli albo przyzwolenia.

Bądź centralną postacią swojego szczęścia. Bądź jego scenarzystą i reżyserem. Bądź jego superbohaterem. Nie oddawaj inicjatywy. Trzymaj ją zawsze mocno w swoich rękach. Inicjatywa, siła sprawcza i decyzyjność powinny leżeć po Twojej stronie. Kiedy przyjmujesz taką postawę, wszelkie przeciwności losu przestają być warunkami zewnętrznymi, które stanowią o tym co się wokół dzieje, a stają się wyzwaniami, z którymi jako superbohater radzisz sobie śpiewająco. I nie jest to kwestia wiary. To kwestia nastawienia.

Pytaj więc siebie: Co jeszcze mogę zrobić? Jak jeszcze mogę wpłynąć na sytuację? Czego jeszcze nie próbowałem? Odpowiadaj sobie na szereg podobnych pytań i podejmuj działania. Działaj. Superbohater nie gada. Superbohater działa.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone