Strefa Światła i strefa cienia

Strefa Światła i strefa cienia - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Jawor Strefa Światła i strefa cienia - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Jawor

Jakąkolwiek sprawę chcesz wspomagać, cokolwiek jest dla Ciebie ważne, o cokolwiek chcesz walczyć – wspieraj pozytywną stronę tego, na czym Ci zależy. Nie walcz przeciwko wojnie – wstawiaj się za pokojem. Nie walcz z łapówkarstwem – wspomagaj programy promujące uczciwość i sam bądź uczciwy. Nie walcz z dyskryminacją – szukaj sposobów, żeby wzmacniać sprawiedliwość i równe prawa dla wszystkich. Nie walcz z chorobami – dostarczaj ludziom tego co potrzebne, żeby przywrócić im zdrowie.

Nie skupiaj się na trudnościach i problemach, koncentruj się na rozwiązaniach. Nie skupiaj się na tym czego nie ma, ale na tym co być powinno. Nie patrz na to co nie funkcjonuje, ale na to, co możesz zrobić, żeby to funkcjonowało jak należy. Takie pozytywne formułowanie Twoich myśli zrewolucjonizuje cały Twój świat. Takie pozytywne formułowanie celów jest kluczowe dla osiąganych przez Ciebie rezultatów.

Nie walcz z tym co złe i niesprawiedliwe, bo w ten sposób dodajesz temu czemuś energii. Czymkolwiek się zajmujesz – wspieraj Strefę Światła trzymając się z daleka od strefy cienia. Niech Twoją domeną i obszarem, w którym przebywasz będzie Strefa Światła. Nie cień. To bardzo istotna różnica.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do określania czego chcą, do czego dążą, co stanowi ich cel i co jest dla nich istotne, zamiast opowiadać o tym, od czego chcą uciec i czego chcą uniknąć. Nie sposób opisać słowami, jak fundamentalna jest to różnica i jakie efekty w życiu przynoszą odpowiednie sformułowania. 

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko