Śmieci - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Wrocław

Śmieci

Smieci

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Regularnie wyrzucaj  śmieci – ze swojej głowy, ze swoich nawyków, ze swojego języka, z szafek, z biurka, z kuchni, z przedpokoju, z lodówki, z wydatków, ze swojego kalendarza.

Weź kartkę papieru i wypisz wszystkie swoje śmieci. Bądź ze sobą szczery, zobaczysz jakie to łatwe. Wyrzucenie większości z nich to banalna sprawa. W większości przypadków wystarczy sam fakt uświadomienia sobie i wypisania swoich śmieci i już wiesz, co natychmiast chcesz umieścić na śmietniku. Odwagi! Śmiało! Teraz jest najlepszy na to moment!

Kiedy już je wyrzucisz – natychmiast i regularnie PRAKTYKUJ COŚ NOWEGO w zamian. Zastąp swoje śmieci czymś Nowym wykonywanym, kupowanym, mówionym, kolekcjonowanym świadomie, z pełnym zaangażowaniem i w określonym, sensownym celu. Inaczej powstała pusta przestrzeń zapełni się samoczynnie. Przypadkowymi rzeczami. Najczęściej śmieciami. Bardzo prawdopodobne, że dokładnie tymi samymi co wcześniej.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone