Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Dobrodzień

Ślady

Slady

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Każdy z nas w swojej wędrówce pozostawia za sobą ślady. Ślady na piasku, w wodzie i w powietrzu. Ślady wśród ludzi, zwierząt i roślin. Ślady w głowach i w sercach innych ludzi. Ślady w bliższym i dalszym otoczeniu. Ślady we własnej pamięci. Ślady pisane tym co fizyczne, emocjonalne, duchowe i rozumowe.

Czy jesteś świadomy tego, jakie ślady odciskasz na swoim środowisku – na ludziach, przyrodzie, na swoim mieście, dzielnicy, lokalnej społeczności, grupie zawodowej, współlokatorach, rodzinie i na wszelkich innych kręgach, w których funkcjonujesz?

Nie wszystkie ślady pozostawiane przez ludzi są korzystne albo chociaż neutralne dla bliższego i dalszego otoczenia. Nie wszystkie powinny po nas pozostać. Nie wszystkie da się cofnąć, skutki nie wszystkich z nich są odwracalne. Czy jesteś świadomy tego, które z pozostawionych przez siebie śladów powinieneś wyczyścić i więcej ich nie powtarzać? Czy jesteś świadomy, które z pozostawianych przez Ciebie śladów są bezcenne i powinieneś ich pozostawiać jak najwięcej? Co zamierzasz z tym zrobić?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone