Serce i rozum - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Paryż (Francja)

Serce i rozum

Serce i Rozum

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wielkość ludzkiej rasy i fenomenu, jakim jest człowiek wcale nie leży w wielkości ludzkiego umysłu i rozumowych zdolności człowieka. Rozum bombardowany dziesiątkami impulsów generuje często rozwiązania, pomysły, ścieżki i decyzje, które wiodą życie człowieka na manowce. Wielkość ludzkiej rasy i fenomenu, jakim jest człowiek leży w wielkości jego serca, w jego zdolności do kochania i budowania, do tworzenia śmiałych wizji pełnych pasji i radości. To one prowadzą każdego człowieka z osobna ale i całą ludzkość do życia spełnionego, dostatniego i szczęśliwego.

W byciu człowiekiem nie chodzi o analizowanie i rachowanie. Nie chodzi o kombinowanie i główkowanie. Nie chodzi w nim o rozumowe szukanie dziury w całym. Chodzi w nim o sięganie po to, co napełnia nas treścią i poczuciem sensu. O to, co wznosi nas ponad codzienną szarzyznę pozwalając przeżywać ją ze spokojem i równowagą. W byciu człowiekiem chodzi o budowanie w sobie zdolności do inspirowania siebie i innych, do zachwytu i wrażliwości na piękno otaczającego nas życia, zjawisk i ludzi z całym ich zabieganiem, zagubieniem, roztargnieniem i ciągłym poszukiwaniem. W byciu człowiekiem chodzi o zdolność do realizowania swoich pasji, nadziei i marzeń, jakkolwiek byłyby nierozsądne. Chodzi w nim o odwagę serca, które brnie naprzód pomimo strachliwych podpowiedzi umysłu, który pod pozorem rozwagi skrywa swoje pragnienie zachowania za wszelką cenę wszystkiego takim, jakie jest. To pułapka komfortu, który nie pozwala rozwijać skrzydeł.

Prawdziwym przewodnikiem człowieka jest jego serce opowiadające mu jego własną historię. Głos umysłu jest hałaśliwy, dlatego łatwo mu ulec. Głos serca to szept, dlatego łatwo go przegapić. Wycisz hałas na zewnątrz i wewnątrz siebie, a serce przemówi donośnym głosem.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone