Sedno - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Wrocław

Sedno

Czy w gąszczu swoich zadań, codziennych spaw, wszystkich rzeczy które upychasz w kalendarzu i postanawiasz się nimi zająć, podjąć się ich, zrealizować albo odsunąć na później – potrafisz wskazać te, które są naprawdę najważniejsze, których realizacja stanowi sedno tego, o co chodzi w Twoim życiu, których wykonanie daje Ci poczucie spełnienia i których wartość jest dla Ciebie całkowicie niepodważalna? Czy wykonujesz je w pierwszej kolejności i z najwyższą starannością? A może są one wiecznie odsuwane na później lub realizowane na szarym końcu, jeśli wystarczy czasu?

Czy spośród wszystkich ludzi z którymi żyjesz, których spotykasz, z którymi się kontaktujesz, mieszkasz, przyjaźnisz, wchodzisz w relacje – potrafisz wskazać tych, na których naprawdę bezwarunkowo Ci zależy i którym równocześnie bezwarunkowo zależy na Tobie? Czy potrafisz wskazać relacje, które bez wątpienia dla obu stron są wspierające, obie strony ubogacają i powodują że wzrastacie wspólnie ale i każde z Was z osobna? Czy Ci ludzie stanowią sedno Twojego otoczenia? Czy stoją najbliżej? Czy ich formalna rola pokrywa się z ich faktycznym znaczeniem dla Ciebie? Czy najbliżsi Ci ludzie należą do sedna Twoich najważniejszych relacji?

Czy spośród wszystkich słów, które wypowiadasz, z których budujesz swoją codzienność, które nawykowo przekazujesz, którymi karmisz innych, ale i wszystkie te, których słuchasz, którymi bombardujesz swoją świadomość, którym pozwalasz bezwiednie wlewać się do swoich uszu z mediów, od osób ważnych ale i od tych obojętnych, którymi jesteś otoczony – potrafisz wybrać te, które podnoszą wartość Twojego życia, wzmacniają Cię, rozwijają i uczą? Czy słowa, które najczęściej brzmią w Twoim otoczeniu oddają sedno tego, co gra w Twojej duszy?

Czy spośród swoich myśli o sobie, o świecie, o ludziach, o władzy, o życiu, o swoich własnych możliwościach, o wpływie świata na Ciebie i o Twoim wpływie na świat –  potrafisz wybrać te, które stanowią sedno i decydują o pięknie Twojej egzystencji po to, żeby ze wszystkich pozostałych umieć zrezygnować?

Jaką mieszankę czynów, relacji, słów i myśli praktykujesz? W jakiej codzienności zamieszkałeś? Dokąd prowadzą Cię Twoje aktualne wybory? W jakim stanie Cię one utrzymują – tkwisz w potrzasku swoich kiepskich, wcześniejszych decyzji jak w żelaznych kleszczach czy trafiasz w sedno?

* * * * *

Coaching Prosperity

Proces Coachingu Prosperity w naturalny sposób prowadzi Klienta do uświadomienia sobie, co jest dla niego ważne, dobre i wspierające, a także w jakich obszarach życia pozwala sobie na mizerię, która trzyma go w tym, co chciałby zmienić. W procesie budujemy głębokie poczucie ważności siebie w swoim własnym życiu, dlatego skoncentrowanie się na tym co najważniejsze, staje się naturalnym stanem umysłu.

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone