Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Polanica Zdrój

Relacje

Relacje

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wszystkie relacje – romantyczne, biznesowe, przyjacielskie, towarzyskie, mentorskie, braterskie, siostrzane i wszelkie inne, które tworzymy to 50% po stronie jednej i 50% po stronie drugiej osoby. Żeby jakakolwiek relacja mogła kwitnąć, każda ze stron powinna dołożyć wszelkich starań, żeby swoje 50% zrealizować na 100%. Zakładając, że obie strony są relacją zainteresowane i chcą ją podtrzymywać – strategia 100%+100% przynosi rozwój i rozkwit, a obniżanie tego standardu po jednej, po drugiej lub po obu stronach przynosi zgrzyty i tarcia. Jednocześnie, jeśli jedna ze stron nie jest zainteresowana – druga, choćby dała z siebie wszystko, nic nie wskóra. Matematyka będzie tutaj bezwzględna: 100%+0%=0.

Tylko kiedy swoje 50% realizujesz w 100% masz tak naprawdę prawo czegokolwiek oczekiwać od drugiej strony, stawiać warunki i domagać się wzajemności. W przeciwnym razie zawsze znajdzie się kontrargument dla Twoich roszczeń. Jak będą wyglądały Twoje najważniejsze relacje, jeśli w każdej z nich dasz z siebie 100% wspierając w ten sposób drugą stronę, żeby robiła to samo? Sprawdź i przekonaj się czy pojawią się zmiany. Co mówią do Ciebie zmiany, które obserwujesz?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone