Niepopularne bitwy - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Bratysława (Słowacja)

Niepopularne bitwy

Są takie bitwy, do których nikomu nie jest spieszno. Są takie wojny, do których nikt się nie kwapi. Są takie hydry i smoki, którym nikt nie chce obcinać głów, mimo że kąsają wokoło. Bohaterstwo rzadko bywa w cenie szczególnie, jeśli nie przynosi szybkiej i wielkiej chwały lub zauważalnych korzyści.

A jednak są takie słowa sprzeciwu, które mają sens niezależnie od tego z jak małą czy wielką mocą są wypowiadane. Są takie gesty protestu, które mają wielkie znaczenie nawet, jeśli wydają się niepozorne. Są sprawy o fundamentalnym znaczeniu, których charakteru ani o jotę nie zmienia fakt, że nikt nie chce się ich podjąć. Drobne krople oporu tworzą narastającą falę, a pojedyncze głosy sprzeciwu budują znaczący opór. Każda zmiana – podobnie jak każda podróż – zaczyna się od pierwszego kroku.

Stanie w biernym tłumie i przyglądanie się nie czyni nikogo szlachetnym i nikogo nie usprawiedliwia. Nie jest też gwarancją wiecznego bezpieczeństwa. Daje co prawda poczucie komfortu bycia niewidocznym, jednak ciągłe trwanie w komforcie to tylko połowa życia. Właściwie ciągłe trwanie w komforcie, to dokładnie tyle samo co za życia śmierć.

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do przyjmowania zdecydowanej postawy. Do rozprawiania się z mizerią, która otacza ich w szerszym kontekście i środowisku, ale którą nauczyli się akceptować, a nawet praktykować. Tkwienie w tym co zawsze i ciągłe przymykanie oka na rzeczy, których nie powinno się tolerować, utrwala kiepski stan rzeczy. Tylko zdecydowana, aktywna postawa przynosi szansę na pożądaną zmianę.

Fot. T. Milczarek

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone