Jaki jesteś - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Warszawa

Nie jesteś jaki jesteś!

Jaki jestes

Fot. T. Milczarek

Wcale nie jesteś jaki jesteś. Jesteś taki, jaki każdego dnia na nowo decydujesz się być. Jeśli każdego dnia decydujesz się być takim jak wczoraj, nie rozwijasz się. Tracisz rozpęd i moc. Tracisz życiowe ciekawstwo. Tracisz zainspirowanie. Człowiek jest istotą, której szczęście i poczucie pełni życia zależy od rozwijania się i od wzrastania. Jeśli decydujesz się tkwić ciągle na jednym poziomie – zgodnie z własną decyzją usychasz. A przecież to tylko jedna z nieskończonej ilości opcji, jakie masz do dyspozycji. Jest to opcja najłatwiejsza i najbardziej banalna, dająca zarazem w zamian najmniej – złudzenie bezpieczeństwa i stabilizacji, które w dłuższej perspektywie coraz mniej i mniej zależy od Ciebie, bo stojąc w miejscu stajesz się coraz mniej elastyczny i coraz mniej przygotowany na zmienność życia.

Każdego dnia możesz decydować inaczej. Możesz wybierać dziesiątki innych wersji siebie – siebie rosnącego w różnych kierunkach, siebie ciekawego świata i tego, co było Ci dotąd nieznane, siebie budującego lepsze relacje, siebie dającego więcej z siebie i więcej otrzymującego w zamian, siebie zaangażowanego, siebie lepiej dbającego o innych i o samego siebie, siebie rosnącego, siebie dążącego do własnych celów, siebie kreującego swoje coraz lepsze życie.

Czy wiesz kim jesteś? Czy wiesz kim chcesz się stawać? Czy wiesz jakie decyzje podejmujesz każdego dnia? Czy wiesz kim w ich wyniku się stajesz? Czy to, kim chcesz się stawać pokrywa się z tym, kim w wyniku swoich codziennych decyzji stajesz się naprawdę?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone