Nastroje- LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: Kłodzko

Nastroje

Nastroje

Fot. T. Milczarek

Wahania nastrojów i odczuwanego wewnętrznie poziomu energii są naturalne – po wzlotach przychodzą spadki, tak jak po spadkach zawsze przychodzą wzloty. Bądź na to przygotowany i podejmuj interwencje, bo słabsze nastroje czy zniżki formy to są NEGOCJOWALNE STANY, na które możemy aktywnie wpływać. Ich  natężenie podobnie jak moc, z jaką determinują one nasze zachowania są w dużej mierze zależne od nas. Ich natężenie to chwilowy układ sił, który możemy aktywnie modyfikować.

Wewnętrzne nastroje są jak żyjące w nas postaci, które często nawet w naszych głowach do nas przemawiają. Dlatego możemy z nimi rozmawiać dokładnie tak samo jak z ludźmi. Każdego takiego swojego wewnętrznego bohatera powinniśmy wysłuchać, poznać jego intencje, dowiedzieć się z jakiego powodu nas odwiedził lub odwiedza, zawrzeć z nim układ i w ten sposób zneutralizować jego wpływ lub nawet spowodować, że zacznie nam pomagać w ściśle wybranym przez nas momencie. Następnie w  zależności od potrzeb – możemy mu podziękować za pojawienie się i troskę o nas, poprosić o opuszczenie naszego wewnętrznego środowiska albo stanowczo go przegnać, jeśli tego wymaga zawarty z nim układ.

Żegnaj się ze swoimi słabszymi nastrojami, jeśli trzeba nawet otwórz im drzwi, poczekaj aż wyjdą i starannie je za nimi zamknij. Baw się. Bądź kreatywny! Podejmuj wszelkie konieczne akcje, jakkolwiek mogą one wyglądać dla postronnego obserwatora. Stany te bowiem przy odrobinie wprawy stają się bardzo posłuszne. Znikają, jeśli wysłucha się ich intencji i przejmie się inicjatywę. Trzeba to tylko wytrenować. Im bardziej sugestywnie się za to zabierzesz – tym lepiej.

Decyduj o tym, w jakiej kondycji chcesz być zanurzony. Zapraszaj do siebie i pielęgnuj w sobie nastroje mocniejsze i bardziej aktywne. Utrwalaj i wzmacniaj je w sobie. Świadomie je generuj. To, co generujesz i na czym się koncentrujesz będzie w Tobie narastać. Będziesz miał tego więcej i więcej. Będzie to coraz mocniejsze. Wybieraj stany w swoim wnętrzu tak jak dobiera się doradców i przyjaciół: świadomie, w zgodzie ze swoimi odczuciami, eliminując to co Cię osłabia i czerpiąc z tego, co Cię wzmacnia.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone