Miłość i strach - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Opolszczyzna, okolice miejscowości Moszna

Miłość i strach

Milosc i strach

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Każde nasze działanie i każde nasze zaniechanie determinuje jedna z dwóch lub obie siły jednocześnie: Miłość i strach. Przyjmują one bardzo różne, często mocno zakamuflowane formy, ale wszystkie nasze motywatory są pochodną tych dwóch potężnych mocy.

To co robisz i czego nie robisz, może brać się z Miłości do kogoś lub do czegoś – osoby, grupy, idei, stanu rzeczy. To, od czego się powstrzymujesz może być podyktowane podobną Miłością skierowaną pod innym adresem. To, co zawzięcie powtarzasz może być spowodowane strachem przed wprowadzeniem zmian, przed obcymi, przed czymś lub kimś w jakiś sposób innym, odróżniającym się od przyjętej przez Ciebie normy lub nienależącym do kręgu osób, który uznajesz za swój. I to, czego nie robisz również może wynikać z obawy przed tym co w jakiś sposób wydaje Cię się nieznane, obce lub dalekie. Pozornie może się wydawać, że aktywatorów do działania i powstrzymywania się od działań jest mnóstwo, ale jeśli w pełnej szczerości sam przed sobą rozpatrzysz swoje argumenty i zbadasz ich najgłębsze korzenie, dojdziesz do wniosku, że we wszystkim kieruje Tobą Miłość albo strach. Cała reszta to tylko wymówki.

Miłość – niezależnie od tego czy prowadzi do działań czy do powstrzymywania się od nich, prowadzi do budowania, tworzenia, poszerzania obfitości, do rozwoju, wspierania i radości. Miłość przynosi coraz więcej Miłości. Strach – niezależnie od tego, czy prowadzi do działań czy do powstrzymywania się od nich, burzy, psuje, wprowadza zamęt, blokuje, utrudnia, marnotrawi cenne zasoby, wprowadza smutek i rozpacz.

Czy jeśli w swojej konkretnej sytuacji stoisz w miejscu, to boisz się nowego czy kochasz to, co stare? Czy brniesz zapamiętale naprzód bo kochasz to, czego się spodziewasz, czy boisz się pozostać tu, gdzie od dawna stałeś? Za którą z tych sił podążasz częściej? Której z nich masz w swoim życiu więcej? Przyjrzyj się uważnie wszystkiemu co Cię otacza. Właśnie w tym odbija się odpowiedź.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone