Wdzięczność Ludziom - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Warszawa

Medytacja – wdzięczność Ludziom

Wdziecznosc ludziomFot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Zorganizuj jeden ze swoich codziennych posiłków tak, żebyś mógł go zjeść w samotności. Zadbaj o to, żeby podczas jego trwania nikt Ci nie przeszkadzał. Zanim zaczniesz jeść skoncentruj się na swoim wnętrzu. Niech poniesie Cię medytacja.

Przenieś całą swoją uwagę na czynność jedzenia. Jedz powoli. Znacznie wolniej niż zwykle. Spowolnij ten proces tak, żebyś poczuł każdy jego najdrobniejszy element składowy, każdą najbardziej elementarną czynność. Delektuj się każdym kęsem. Każdy wielokrotnie żuj. Ciesz się czynnością jedzenia.

Zacznij z każdym kęsem uświadamiać sobie kolejne osoby, które przyczyniły się do tego, żeby Twój posiłek znalazł się na Twoim talerzu. Pomysł o ogrodniku, o plantatorze, o hodowcy, o kierowcy, o magazynierze, o sklepikarzu, o kupcu w sieci sklepów, o pracowniku marketu, o kasjerze, o kucharzu, o kelnerze, o członku Twojej rodziny, który przygotował Twoje danie. Na koniec pomyśl też o sobie, jeśli samodzielnie wykonałeś pracę, żeby przygotować swój posiłek. Z każdym kęsem myśl o innej osobie. Myśląc o każdej z nich poczuj w sobie wdzięczność za jej trud włożony w swoją pracę.

Odtąd za każdym razem, kiedy będziesz spożywał jakikolwiek posiłek, pomyśl z wdzięcznością chociaż o jednym człowieku, który chociaż w najmniejszym stopniu przyczynił się do tego, żebyś dostał swój pokarm. Utrzymuj w sercu wiarę, że każdy człowiek, który wspiera proces dostarczania innym pokarmów, wkłada w swoją pracę Dobro, Miłość i Radość – w tej tonacji interpretuj wszystkie ludzkie działania, jakie przyjdą Ci na myśl. Bądź pewien, że dostajesz nie tylko pełnowartościowy pokarm ale i szczery dar serca innych ludzi.

Wracaj powoli i delikatnie do chwili obecnej, do miejsca, w którym się znajdujesz, do swojej codzienności bardziej świadomy uniwersalnej wymiany, w jakiej wszyscy uczestniczymy oraz bardziej świadomy tego, że i Twoja praca powinna być przepełniona dobrymi intencjami płynącymi prosto z Twojego serca, bowiem przez samą intencję dawania lepszych owoców, nasza praca i jej efekty stają się lepsze; przez samą myśl, że to co przyjmujesz jest dobre, zdrowe i pożywne, to coś nabiera takich właśnie cech.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone