Medytacja - ogon - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Wrocław

Medytacja – Twój ogon

Ogon

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko

Znajdź przyjemne miejsce na łonie natury, na którym przez chwilę nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Połóż się na ziemi. Najlepiej na trawie. Poszukaj w sobie ciszy. Niech poniesie Cię medytacja. Po chwili przenieś uwagę na swoją kość ogonową. Dociśnij ją do ziemi. Poczuj jak zrasta się ona z Ziemią. Wyobraź ją sobie jako swój ogon podłączony do Matki-Ziemi. Poczuj jak za pomocą swojego ogona jesteś teraz zjednoczony z trawnikiem, na którym leżysz. Ogarnij swoją świadomością cały ten trawnik. Uchwyć jego krawędzie dookoła siebie. Sięgnij dalej. Ogarnij cały ogród, park – przestrzeń, w której się znajdujesz. Ogarnij więcej – miasto albo okolicę. I jeszcze więcej – cały kraj. I cały kontynent. I całą Ziemię. Poczuj jak Ziemia z całym swoim bogactwem wody, powietrza, lądu – ze wszystkimi zapierającymi dech w piersiach widokami, zapachami, smakami i dźwiękami, z całym swoim pięknem, z ludźmi, zwierzętami i roślinnością staje się Twoim ogonem. Jest częścią Ciebie, a Ty jesteś częścią Jej. Wczuj się w to zjednoczenie.

Przyjrzyj się przez chwilę wszelkim zanieczyszczeniom, jakie człowiek pozostawia na tej planecie. Obejrzyj zabrudzoną, smutną, twarz Ziemi. Przyjrzyj się spustoszeniu i zdegradowanym obszarom. Przyjrzyj się bezkresnym śmietniskom, cierpiącym ludziom i zwierzętom. Poczuj współczucie do Ziemi i do wszystkich skrzywdzonych istot. Poczuj współczucie do samego siebie jako części Ziemi. Poczuj, dlaczego tak bardzo ważne jest to, żeby każdy z nas dbał o grunt wokół siebie, o wydawanie z siebie jak najlepszych owoców i o bycie jak najdoskonalszym drzewem. Poczuj, dlaczego konieczne jest to, żeby każda osoba, każda społeczność, każdy kraj i ludzkość jako całość podejmowały wysiłek dbania o ekosystem. Poczuj jak ważne jest, żeby malała liczba jednostek, która zasilają efekt zniszczeń na świecie. Poczuj jak ważny jest każdy jeden człowiek, jego świadomość i dobre wybory. Poczuj, że każdy pojedynczy głos ma znaczenie, bo kiedy złączą się w całość dają ogromny efekt.

Przyjrzyj się teraz pięknej, zdrowej i czystej twarzy Ziemi. Wsłuchaj się w śpiew ptaków, w szum fal oceanu, wsłuchaj się w ludzki śmiech. Przyjrzyj się majestatowi Ziemi widzianemu z kosmosu. Nasyć się pięknem naszego Domu. Poczuj, że wspieranie pozytywnej strony sprawi, że wszelkie zniszczenia już dokonane zregenerują się. Poczuj, że sytuacja przypomina szale wagi – koniecznie należy zadbać o to, żeby szala przechylała się nieustannie na zdrową i czystą stronę. Każdy owoc spada na jedną lub na drugą szalę. Wydawaj z siebie tylko najlepsze owoce: czyny, słowa, emocje, wsparcie, Miłość, zaangażowanie, pracę, dobre i świadome wybory.

Wracaj powoli do siebie – z perspektywy całej Ziemi przejdź do kontynentu, kraju, zawężaj swoją świadomość do miasta, okolicy, parku czy ogrodu, swojego trawnika i do siebie. Powoli otwórz oczy. Dbaj o swoje owoce.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone