Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Żmigród

Lustrzane odbicia

Lustrzane odbicia

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko. Autoportret 🙂

Wiedz, że postawa Twojego ciała i stan Twojego ducha zachowują się jak lustrzane odbicia: Jakikolwiek ruch wykona Twój wewnętrzny nastrój – ciało się do niego dopasuje. Smutnego człowieka można rozpoznać po postawie jego ciała. Szczęśliwego również. Różne stany wewnętrzne generują różne stany zewnętrzne. Jednocześnie każda zmiana stanu Twojego ciała wpływa na Twoją wewnętrzną kondycję. Uśmiech na Twojej twarzy zależy od tego, co czujesz w środku. Jednak również i to, co odczuwasz w środku zależy od uśmiechu na Twojej twarzy. To jest dwukierunkowa zależność, którą możesz w aktywny sposób wykorzystywać!

Kiedy świadomie wprowadzisz ciało w pozytywny i energetyczny stan – wnętrzu nie uda się pozostać na tę zmianę obojętnym i dopasuje się do niej, podciągając się na odpowiednio wyższy poziom. Dlatego cokolwiek się wokół Ciebie dzieje – poruszaj się stawiając pewne kroki, oddychaj pełną piersią, rozpościeraj ramiona, dawaj sobie przestrzeń, mów wyraźnie i z jak największą pewnością siebie. Uśmiechaj się do siebie i do ludzi, których spotykasz. Otaczaj się przedmiotami, które dają Ci radość i dobre skojarzenia. Dbaj o swoją kondycję – uprawiaj sport, który lubisz, regularnie spaceruj, podejmuj dużo różnych aktywności fizycznych. Wszystko to są wyraźne zewnętrzne sygnały dla Twojego wnętrza, że jesteś pełen chęci życia i działania, gotów stawić czoła wyzwaniom, zdecydowany być aktywnym reżyserem swojego losu. Wszystko to generuje impulsy motywujące Twoje wnętrze do podciągania się na wyższe energetyczne poziomy. Niech Twoje ciało czuje się pełne radości, życia, inicjatywy i aktywności, a Twój nastrój podąży za nim. Świadomie i aktywnie wspieraj swój wewnętrzny nastrój wszystkim, co dodaje Ci pozytywnej energii. Stwórz w ten sposób swój odpornościowy system przeciwko wszelkim niepotrzebnym myślom i stanom. 

Wyglądaj i zachowuj się jak Szczęśliwy Człowiek a odkryjesz, że im częściej i intensywniej to robisz, tym bardziej szczęśliwy się stajesz.

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone