Księga życia. Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Reims (Francja)

Księga Życia

Ksiega zycia

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko

Samodzielnie, własną ręką, dobrowolnie zapisujesz strony w Księdze swojego Życia. Osobiście odnotowujesz wydarzenia, które uważasz za na tyle ważne, żeby zdecydować się je przeżyć. Dzień po dniu. Osobiście numerujesz strony, tworzysz na nich notatki, rysujesz grafy, mapki, schematy, projekty, skrzętnie notujesz plany i pomysły, wklejasz zdjęcia wydarzeń. Wklejone fotografie podpisujesz podkreślając ich wagę albo kompletnie pozbawiając je znaczenia. Twoja Księga Życia ma współautorów, a raczej współinicjatorów, którzy proponują Ci określone zapiski, ale ostatecznie każdą decyzję dotyczącą tego, co znajdzie się w Twojej osobistej księdze doświadczeń, co będzie w niej uwiecznione a co zostanie pominięte, podejmujesz samodzielnie. Osobiście uwypuklasz niektóre partie tekstu – rysujesz szlaczki, podkreślenia, odnośniki, znaczki i zapiski na marginesach. Inne zatuszowujesz najczarniejszym atramentem jaki potrafisz znaleźć w zakamarkach swojej wyobraźni. Sam zaginasz rogi niektórych stron, do których chcesz wracać albo dokładasz starań, żeby wszystkie narożniki były idealnie gładkie, i żeby żadna ze stron nie wyróżniała się na tle pozostałych.

Jak prowadzisz swój album? Jak on wygląda? Czy poszczególne dni zyskują szczególną oprawę? Czy jesteś kreatywny? Czy na stronach daje się dostrzec dni, w których w szczególny sposób celebrujesz? Czy święta zapisywane są innym atramentem? Czy fotografie są wykonywane starannie? Czy tekst jest czytelny? A może zapiski są niedbałe, byle jakie, rozmazane, zdjęcia szare albo w ogóle ich brak? Jak wygląda Twój album? Kolekcjonujesz w nim unikatowe, wspaniałe wydarzenia czy są to niedbałe zapiski nudnych, może nawet zmarnowanych dni? Co właściwie umieszczasz w swoim albumie? Co w nim odnotowujesz? Co wybierasz? Jakie doświadczenia kolekcjonujesz? Czy historie, które utrwalasz są ciekawe, warte opisania, opowiedzenia i upamiętnienia? Czy jesteś nich dumny? Czy historie, które opisujesz Cię ekscytują? Czy napełniają Cię dumą i radością? Jak często pojawiają się zmiany? Ile jest w Twojej Księdze czynów wartych dokonania nawet, jeśli musiałeś za nie zapłacić wielką cenę? Jak często na kartach swojej Księgi Życia wspominasz o Miłości?

Gdybyś miał swoją Księgę nazwać tylko jednym, jedynym słowem, jakie byłoby to słowo? Księgę CZEGO piszesz? Zatytułuj swoją księgę, wpisując odpowiednie słowo:

„KSIĘGA ……………”

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone