Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko (fisheye). Lokalizacja: Warszawa

Król – jak go rozpoznać?

Krol

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Bycie Królem to odpowiedzialna misja. Król patrzy z wysoka, ale dba o podstawy. Rządzi armiami, ale troszczy się o najmniejszych i najsłabszych. Jest Królem nie dlatego, że tak go nazwano, ale dlatego, że każdego dnia, pomiędzy otwarciem oczu o poranku a ich zamknięciem u schyłku dnia każdym swoim czynem, gestem, słowem, całą swoją klasą, potęgą i majestatem od nowa, od początku, od podstaw zapracowuje na swoją pozycję i miano Króla. Działa mądrze i rozważnie, szczodrze, wspaniałomyślnie, wielkodusznie, stanowczo, odważnie a nawet srogo – zawsze dobierając styl i środki do zaistniałej sytuacji. Jego serce wie, czuje, jego serce jest roztropne i zawsze nadaje jego działaniom odpowiedni kierunek, zwrot i siłę.

Królem nie czyni nikogo nadany mu tytuł. Królem nie czyni nikogo nadana mu funkcja. Królem nie czyni nikogo urodzenie. Królem nie czyni nikogo strach poddanych.

Bycie Królem to szlachetność. Bycie Królem to Miłość i waleczność w sercu. Bycie Królem to przejmowanie odpowiedzialności w swoje ręce. Bycie Królem do branie w obronę najsłabszych i sprzeciwianie się niesprawiedliwości. Bycie Królem to siła charakteru. Bycie Królem to troska o królestwo i o dobrostan poddanych. Bycie Królem to nie tylko decyzja, żeby nim być ale i poniesienie wszystkich konsekwencji tego wyboru.

Czy już dostrzegasz, że każdy z nas posiada taki obszar w życiu, w którym ma obowiązek stać się Królem? Czy już dostrzegasz, że obowiązek posłuszeństwa wobec Króla zależy od postawy samego Króla?

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone