Każda zmiana niepokoi - LUDZIE SĄ JAK DRZEWA - Lokalizacja: okolice Karpacza

Każda zmiana niepokoi

Każda, nawet najdrobniejsza zmiana niepokoi – drażni Twój układ nerwowy, doskwiera, gryzie, uciska. Nawet kiedy dokonasz niewielkiej zmiany – kupisz nowe buty, ubierzesz je i pójdziesz w nich na pierwszy spacer, przez pierwszych 100 kroków Twój umysł to zauważa. Gada więc: „jakoś jest dziwnie, inaczej, coś jest nie tak, dziwnie, jakoś inaczej, coś uciska, jakoś inaczej stawia się kroki, inaczej, dziwnie”. A później się przyzwyczaja!

Wiedząc to i będąc tego świadomym, o wiele łatwiej dokonuje się zmian. Im większe zmiany, tym większy niepokój. Ale jednego możesz być pewien – po jakimś czasie się przyzwyczaisz. Przejdziesz swoich 100 kroków i niepokój zniknie. Czyż to nie fantastyczna wiadomość?

Dokonuj swoich zmian będąc z góry świadomym tego, że przez jakiś czas możesz się z nimi czuć nieswojo. To zlikwiduje co najmniej połowę Twojego niepokoju. Bo czym tu się przejmować, skoro od początku wiadomo, że niepokój minie, tak jak przemija noc, deszcz, wiatr, zima, burza emocji, korek na drodze… tak jak przemija wszystko..?

* * * * *

Coaching Prosperity

W procesie Coachingu Prosperity zapraszamy naszych Klientów do świadomej pracy z wprowadzanymi przez siebie zmianami. Zapraszamy do uważnego zaplatania nowych pomysłów, nowych nawyków, nowych rytuałów i nowych sposobów w spójną, wspierającą strukturę nowego dnia codziennego, swojego nowego stylu życia Prosperity.

 

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone